Kalev/Cramo alistas Tartu Rocki põnevas mängus kaheksa punktiga

Eesti meeste korvpalli meistriliigas sai Kalev/Cramo kodusaalis kaheksa punktiga 83:75 jagu Tartu Ülikool / Rockist. Kalev jätkab täisedu ehk 22 võiduga, Rockil on 18 võitu ja neli kaotust. Kalevi parimaks kerkis täna 26 punkti visanud Rolands Freimanis, kes võttis lisaks ka 8 lauapalli. Brian Harper tõi tartlastele 28 punkti, ent neist vaid kaheksa teisel poolajal.

Kalev/Cramo - Tartu Rock 83:75

Kalev: Freimanis 26 p + 8 lp, Curry 13 p + 5 rs, Delaš 13 p + 8 lp, Veideman 12 p, Arbet 7 p, Sokk 5 p, Keedus 4 p, Dorbek 3 p

Rock: Harper 28 p, Sokk 14 p, Žabas 12 p + 8 lp, Talts 7 p + 9 lp, Dorbek 7 p, Vene 5 p, Petrukonis 2 p

Mängu käik:

Tere õhtust! Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool/Rocki vaheline Eesti korvpalli meistriliiga matš on 10 minuti pärast algamas.

Kalevlaste uus keskmängija Shawn King teeb küll sooja, aga ilmselt täna mängu ei saa.

Rockil ei tee kindlasti kaasa Marek Doronin ja Tanel Kurbas, Kalev/Cramol Janar Soo.

Kalev/Cramo algkoosseis: Sten Sokk, Rain Veideman, Gregor Arbet, Rolands Freimanis, Mario Delaš. Rock alustab nii: Tanel Sokk, Gert Dorbek, Kent-Kaarel Vene, Brian Harper, Janar Talts.

Ja mäng algas!

0:2

Harper viib Rocki juhtima.

2:2

Arbet ilusti korvi kohale Delašile.

2:4

Harper võtab palli vahelt ja testib, kas Saku suurhalli korvirõngas peab tema pealtpanekule vastu.

8:5

Kalevile kolmesed Sokult ja Delašilt.

11:8

Tanel Sokk saab ka kolmese sisse, aga Rockil on vähem kui nelja minutiga tehtud juba viis võistkondliku viga.

11:11

Kalev on hädas Harperiga, kes on mitu vabaviset mööda pannud, aga sellest hoolimata juba kaheksa punkti kogunud.

14:11

Arbetilt kolmene.

15:16

Kent-Kaarel Vene üllatab Rocki poolelt viie järjestikuse punktiga. Esimese veerandaja lõpuni 3.50.

17:18

Harper puterdab koos Evaldas Žabasega palli ületoomisel, aga suudab lõpuks siiski punkte juurde tuua.

17:21

Harperil koos juba 13 punkti. Esimese veerandaja lõpuni 44 sekundit.

19:23

Kalev mängib Erik Keeduse korvi alla vabaks ja esimene veerandaeg saab läbi.

19:23

Kalevi resultatiivseimad on Arbet ja Delaš vastavlt viie ja nelja punktiga, Rockil eon lisaks Harperi 13 punktile aidanud Vene viie punktiga.

19:23

Algas teine veerandaeg.

21:23

Rockil pole seni kaasa teinud ka viimatises euromängus hea esituse teinud Karolis Petrukonis, aga leedulane teeb siiski pingi kõrval sooja.

21:25

Kalevil on juba pooleteise minutiga võistkondlikud vead täis.

21:25

Ja nüüd tuleb platsile ka Petrukonis.

24:28

Harperilt kolmene, aga Veideman vastab kohe.

29:28

Kalev saab mitu korda järjest poolkiireid rünnakuid teha ja Veideman viib järjekordse kolmesega kalevlased ette.

32:32

Harperilt taas korvi alt kaks silma juures.

36:32

Täna pingilt alustanud Morris Curry on Kalevi mängu kiireks ajanud ja on leidnud viskekoht nii endale kui teistele. Esimese poolaja lõpuni 4.19.

36:34

Lõpuks loob Rock piisavalt teravust, et mõni vabavise teenida. Sokk tabab mõlemad.

38:34

Arbet leiab korvi alt Keeduse.

41:35

Freimaniselt kolmene, poolaja lõpuni 50 sekundit.

44:40

Žabas lõpetab esimese poolaja viimase sekundi kolmesega, mille ta pani teele umbes üheksa meetri kauguselt. Poolaja võitis siiski Kalev/Cramo.

44:40

Kalevile on Freimanis toonud 11 ja Veideman 10 punkti, Rocki on vedanud Harper 20 (!) punktiga.

44:40

Algas teine poolaeg.

44:45

Sokk ja Dorbek viivad Rocki juhtima.

52:49

Freimanis ei kohta täna Rocki meeste poolt kaitses erilist vastupanu. Lätlasel koos juba 17 punkti.

52:52

Tanel Sokult kolmene ja seis viigis.

55:52

Martin Dorbek võtab Žabaselt palli ära ja leedulane võtab kiirrünnaku sihiliku veaga maha.

58:55

Freimanis ja Žabas vahetavad kolmeseid.

60:55

Curry mängib 24 punkti toonud Freimanise taas vabaks.

60:58

Harper vastab sellele lauapõrkest kolmesega. Kolmanda veerandaja lõpuni 1.55.

65:58

Curry võtab kiirrünnakus Soku ette ja Kalev suurendab edu.

65:60

Žabaselt taas veerandaja viimasel sekundil korv.

65:60

Kalevi resultatiivseim on 30 minuti järel Freimanis 24 punktiga, Rockile on Harper toonud 23 punkti.

Algas neljas veerandaeg

65:62

Janar Talts vähendab külaliste kaotusseisu.

Martin Dorbek saab korvialuses võitluses Harperilt küünarnukiga hoobi vastu lõuga ja jääb korraks platsile lamama, kuid saab peagi püsti.

65:64

Gert Dorbekult korv ja Kalev ei jõua rünnakul 24 sekundiga viskele.

65:65

Harperilt üks tabav vabavise ja teine mööda, lauapalli pärast võideldes teeb Keedus oma viienda vea ja Varrak võtab aja maha. Mängida jääb 7.35, Kalevil on viimase veerandaja skoor siiani avamata.

67:67

Harperilt korv, kuid Delaš vastab

69:69

Veideman toob korvi alt Kalevile lisa, tema arvel 12 punkti. Rockil vastab pealtpanekuga Talts.

72:69

Curry tabab kolmese

Gert Dorbek tabab, kuid kohtunikud näitavad, et rünnakuaeg sai enne täis. Mängu lõpuni viis ja pool minutit.

Harper paneb Freimanisele võimsa kulbi! Varrakult taas mõtlemisaeg, normaalaja lõpuni on jäänud 4.33.

72:71

Harper saab kolm vabaviset ja tabab neist kaks.

75:71

Delašilt tuleb kohe 2+1 vastu ja Harperile neljas viga.

75:73

Gert Dorbekult kahene, Delaš kaotab palli ja Talts saab korvi alt kaks korda proovida, kuid ei taba.

75:74

Žabaselt üks vabavise, kaks minutit mängida.

Nii Arbet kui ka Tanel Sokk eksivad kaugvisetel

77:74

Freimanis saab kaks korda proovida ja teisel katsel tabab, vasturünnakul ei saa Talts ega ka Žabas kolmest sisse.

79:74

Tanel Sokk eksib korvi alt ja pole kohtunike tegevusega rahul, Gert Dorbek teeb kiire vea Sten-Timmu Sokule. Mõlemad vabavisked tabavad, mängida jääb 31 sekundit.

Harper mängitakse osavalt vabaks, aga mees ei saa palli kätte!

Harperile ka viies viga, aga Sten-Timmu Sokk eksib mõlemal vabaviskel!

79:75

Delaš teeb vea, Žabaselt üks punkt vabaviskejoonelt juurde. Teise viskab Žabas meelega mööda ja saab ka lauapalli kätte, kuid astub otsejoonele.

81:75

Tartu peab vigu tegema ja Tanel Sokk lahkub viie veaga väljakult. Arbetilt kaks tabavat vabaviset ja Kullamäe võtab veel aja maha, mängida on 17,5 sekundit.

82:75

Rock ei saa taas korralikult rünnakut üles võetud ja Delaši üks tabav vabavise vormistab lõplikult Kalevi võidu.

83:75

Talts eksib veel kolmesel, ka Gert Dorbek lahkub samuti viienda veaga ja Arbet tabab veel ühe vabaviske.

Mäng läbi, Kalev saab Tartu üle kolmest mängust kolmanda võidu!

Võitjate parim on täna 26 punktiga Rolands Freimanis, tartlastele tõi Brian Harper 28 punkti.

Kalevi poolt ei tee täna kaasa eile hilisõhtul saabunud uus keskmängija Shawn King ning vigastada saanud Janar Soo, samas on viimasel ajal vigastustega kimpus olnud ka tiitlikaitsja Tartu Rock. Kalev on seni võitnud kõik meistriliigas peetud mängud ja sellega hoitakse esikohta, Rockil on teisena 18 võitu ning kolm kaotust. Omavahel on kaks suurt meeskonda kohtunud sel hooajal kahel korral ja mõlemal puhul on peale jäänud pealinnatiim.

Ülejäänud kahes mängus on täna vastamisi Rapla-Valga ning Pärnu-Audentes. Ka need mängud algavad kell 17.