Olümpiakohta jahtiv Tolmoff jõudis Islandil veerandfinaali

Kati Tolmoff.
Kati Tolmoff. Foto: Tairo Lutter

Eesti sulgpallur Kati Tolmoff alustas hästi Islandi Euroopa Karikaetapil, kus ta on jõudnud veerandfinaali.

6000 dollari suuruse auhinnafondiga võistlusel sai Tolmoff esimeses ringis jagu norralannast Vilde Espesethist 21-13, 21-5. Teises ringis oli Tolmoffi vastaseks Sofie Holmboe Dahl Taanist, kellele Tolmoff kaks kuud tagasi Norra turniiri finaalis kaotas. Seekord sai eestlanna kindla võidu tulemusega 21-18, 21-8.

Veerandfinaalis seisab ees kohtumine soomlanna Airi Mikkeläga. Mõlemad paiknevad maailma edetabelis lähestikku, Mikkelä on sel nädalal 79. ja Tolmoff 84. kohal. Seetõttu on Mikkelä ka Tolmoffi otsene konkurent olümpiakoha püüdmisel. Olümpialepääsu tagab kvalifikatsiooni perioodi lõpus kuulumine maailma edetabelis eeldatavalt 70 parima hulka. Üksikmängudes saab olümpiale 38 sportlast, kuid ühest riigist võistlema pääsevate sulgpallurite arv on piiratud.