Nurgaründaja 32 punkti tõid Kohilale võidu

Kohila
Kohila Foto: Tairo Lutter

Kohila võrkpalliklubi ukrainlannast leegionär Kateryna Dudnikova tegi naiste Balti liigas suurepärase esituse, viies 3:2 võidumängus enda tippmargi 32 punktini. Unistuse veerandfinaalkohast säilitanud Famila/Võru Võrkpalliklubi oli võõrsil parem kodusest konkurendist Tartu Ülikool/Eedenist.

Turniiritabeli parim TTÜ/Tradehouse saavutas täna seitsmenda järjestikuse võidu, kui kodupubliku ees mängiti 3:0 (14, 14, 18) resultaadiga üle tabelis seitse kohta madalamal asuv Tallinna Ülikool. Reelika Raap tõi võitjatele 12 ja Maali Kanemägi 10 punkti. Raili Kont-Kontson vastas külaliste poolel 12 silmaga. Kui pallingu vastuvõtul oli Tallinna Ülikool numbritega 43-34 võõrustajatest täpsem, siis rünnakul jäädi TTÜ naiskonnale selgelt alla - 24%-49%. Blokis olid võitjad paremad punktidega 5-3 ja pallingul 6-4, vahendab volley.ee.

Eelmises voorus Kaunase esindusele üllatuslikult kaotanud Kohila Võrkpalliklubi jäi Läti hetke edukaima võistkonna Zeltaleja vastu kodusaalis geimidega 0:2 kaotusseisu, kuid suutis seejärel mängu pöörde tuua ja 3:2 (-20, -23, 16, 14, 9) võidu saavutada. Hooaja parima esituse teinud Kateryna Dudnikova kogus suurepärase rünnakuefektiivsuse (51-st 29, 57%) juures koguni 32 (+23) punkti. Nurgaründaja oli edukas ka pallingu vastuvõtul, näidates 73%-list täpsust. Maarja Kerner aitas omasid 16, Laura Parts 14 ja Eliisa Peit 13 punktiga. Kohilannad olid paremad nii rünnakul (46%-30%), pallingu vastuvõtul (71%-54%) kui serviässade arvestuses (10-6). Blokis kogusid võitjad 14 ja lätlannad 9 punkti.

Unistuse veerandfinaalkohast säilitanud Famila/Võru Võrkpalliklubi mängis Tartus 3:1 (-21, 16, 17, 14) tulemusega üle kodupubliku lemmiku Tartu Ülikool/Eedeni. Rünnakul sisuliselt pidurdamatu olnud Heleene Hollas realiseeris 19-st tõstest 14 (74%), lisas 5 blokipunkti ja 2 serviässa. Hollase kasuteguriks kujunes silmapaistev +18. Anett Hollas assisteeris 16, Margot Pähn 11 ja Ingris Suvi 10 punktiga. Ingrid Kiisk tõi võõrustajatele 18 ja Laura Reiter 10 silma.

Kuueteistkümne vooruga viisteist mängu võitnud ja 42 punkti kogunud TTÜ/Tradehouse püsib turniiritabeli tipus. Kohila Võrkpalliklubi jääb teisena maha kahe punktiga ja edestab kolmandal kohal olevat Zeltalejat juba seitsme punktiga. Veerandfinaali kursil püsival Tallinna Ülikoolil on seitsmendana koos 20 ja Famila/Võru Võrkpalliklubil üheksandana 16 punkti. Kaheksandast kohast lahutab võrulannasid vaid kaks silma. Tartu Ülikool/Eeden paikneb 9 punktiga kaheteistkümnendal kohal. Naiste Balti liigas jagatakse taaskord punkte järgmisel nädalal.