Lessing sai sprindis 25. koha, Bø teenis esimese etapivõidu

Tarjei Bø
Tarjei Bø Foto: SCANPIX

Laskesuusatamise MK-etapil Austrias Hochfilzenis võitis meeste 10 km sprindi norralane Tarjei Bø, Roland Lessing sai parima eestlasena 25. koha.

Lessing tegi tihedas lumesajus peetud võistluses ühe möödalasu ja kaotas võitjale 1.38,3.

Ühtlasi oli Lessing ainus eestlane, kes pääses laupäevasesse jälitussõitu.

Indrek Tobreluts eksis täna viiel lasul ja sai 77. koha, kaotust liidrile kogunes 3.30,9.

Oktoobris puukborrellioosi põdenud ja 21-päevalise antibiootikumikuuri läbinud Kauri Kõiv tegi kolm möödalasku, aga kehva suusakiiruse tõttu pidi leppima 102 lõpetaja seas 95. kohaga.

Oma karjääri esimese etapivõidu teenis 22-aastane norralane Bø, kes tegutses lasketiirudes eksimatult ja lõpetas ajaga 28.17,6. Suusakiiruse poolest jäi Bø alla vaid oma koondisekaaslasele Emil Hegle Svendsenile, kes tegi täna kaks möödalasku ja jäi sel hooajal esimest korda poodiumilt välja, saades neljanda koha. Küll aga piisas sellest, et säilitada liidrikoht MK-sarja üldarvestuses.

Teise koha sai täna ukrainlane Sergei Sednjov, kes eksis ühel lasul ja kaotas võitjale 27,5 sekundit, kolmas oli samuti ühel trahviringil käinud prantslane Alexis Bœuf, kes kaotas võitjale 33,3 sekundit.

Ole Einar Bjørndalen tegi täna ühe möödalasu, aga kaotas Bøle 55,4 sekundit ja sai 10. koha.

Tulemused:

1. Tarjei Bø (Norra) 28.17,6 (0)

2. Sergei Sednjov (Ukraina) +27,5 (1)

3. Alexis Bœuf (Prantsusmaa) +33,3 (1)

4. Emil Hegle Svendsen (Norra) +33,8 (2)

5. Dominik Landertinger (Austria) +41,8 (1)

-

Start on antud! Esimesena pääses rajale kanadalane Brendan Green.

-

Ka Hochfilzenis on üsna keerulised ilmaolud - ka seal möllab üsna korralik tuul ja hommikul oli isegi oht, et meeste sprint tuleb edasi lükata, aga lõpuks otsustati siiski start planeeritud ajal anda.

-

Ametlike andmete kohaselt on praegu tuulekiirus 2,1 m/s, kuigi telepildis tundub, et vähemalt iiliti on see küll suurem

-

Äsja pääses Kauri Kõiv rajale

-

Nii, Kõiv jõudis esimesse ametlikku vaheajapunkti ehk 1,2 km peale ja seal läheb ta üheksa mehe seas kuuendaks, kaotust hetkel liidrikohal olevale itaallasele Vuillermozile 6,6 sekundit

-

Kõiv läheb pärast esimest lasketiiru kaheksa mehe seas viiendaks, kaotust liidrile, selle distantsi Vancouveri olümpiavõitjale Vincent Jay'le 53,4 sekundit

-

Kui esimeses lasketiirus on käinud 12 meest, siis neist viis on läbinud tiiru puhaste paberitega

-

Tobreluts läheb 2,3 km peal 23 mehe seas 12. kohale, kaotust liidrile 13,3 sekundit

-

Tobreluts esimest korda tiirus

-

Kahjuks eksib Tobreluts kahel viimasel lasul ja peab nüüd kahele trahviringile minema

-

Pärast esimest lasketiiru läheb Tobreluts 25 mehe seas 19. kohale, kaotust liidrile 1.00,9

-

Meenutame siinkohal, et Kõiv põdes puukborrellioosi ning 21-päevane antibiootikumikuur röövis temalt kõvasti jõudu ning mees tunnistas ka ise, et praegu eriti suusatada ei jaksa

-

Kõiv jõudis finišisse ja läheb praegu 12 lõpetaja seas 12. kohale, liidrikohal olevale Jevgeni Ustjugovile kaotab ta 3.54,7

-

Nüüd startis ka Ole Einar Bjørndalen, minut pärast teda pääseb rajale Emil Hegle Svendsen

-

Esimeses ametlikus vaheajapunktis ehk 1,2 km peal läheb Lessing 72 mehe seas 38. kohale, kaotust liidrile 10,4 sekundit

-

Lessing läheb 2,3 km peal 72 mehe seas 18. kohale, kaotust liidrile 18,3

-

Tobreluts finišis, läheb 25 lõpetaja seas praegu 21. kohale, kaotust liidrile 2.34,5

-

Lessing täna esimest korda tiirus

-

Lessing eksib ühel lasul

-

Pärast esimest lasketiiru läheb Lessing 71 mehe seas 40. kohale, kaotust liidrile 56,8 sekundit

-

Lessing läheb 4,5 km peal 71 mehe seas 37. kohale, kaotust liidrile 59,3 sekundit

-

Lessing täna viimast korda tiirus

-

Ja Lessing tabab kõik märgid!

-

Pärast teist tiiru läheb Lessing 71 mehe seas 16. kohale, kaotust liidrile 1.04,6