Lessing sai jälitussõidus 33. koha, Bøle teine järjestikune võit

Tarjei Bø jõudis Hochfilzeni MK-etapil karjääri jooksul esimest korda poodiumile. Foto: SCANPIX

Laskesuusatamise MK-etapil Hochfilzenis sai meeste 12,5 km jälitussõidus teise järjestikuse võidu norralane Tarjei Bø, ainsa eestlasena stardis olnud Roland Lessing lõpetas 33. kohal.

Eilse sprindi põhjal alustas Lessing 25. kohalt, startides minut ja 38 sekundit pärast esikohalt alustavat Bød. Paraku tegi Lessing nelja tiiru peale kolm möödalasku ja langes 33. kohale, kaotust võitjale kogunes 3.26,9.

Bø tegutses esimeses kolmes tiirus eksimatult, ent viimases tiirus jäi üks märk siiski üles. Sellest hoolimata sai 22-aastane norralane kindla esikoha ja võttis teise järjestikuse etapivõidu. Teatavasti polnud Bø enne eilset varem kordagi isegi poodiumile jõudnud.

Suusakiiruselt oli täna taaskord parim Emil Hegle Svendsen, Bø näiteks kaotas talle rajal 54,5 sekundit, ent kuna tema edu oli nii kindel, ei pannud norralane endast ilmselt ka kõike välja, sest seni on ta Svendseniga sarnast kiirust näidanud. Lessing oli Svendsenist aeglasem 1.25,9, mis annab talle suusaaegade võrdluses 38. koha.

Tänavuse hooaja viiest võistlusest viiel on esikoha saanud norralased - esimesel kahel distantsil võidutses Svendsen, Östersundi jälitussõidus sai esikoha Ole Einar Bjørndalen ning nüüd siis kaks järjestikust võitu Bøle. Kas homses teatesõidus suudab keegi Norrale vastu saada?

Tulemused:

1. Tarjei Bø (Norra) 36.32,4 (1 möödalask)

2. Simon Eder (Austria) +38,7 (0)

3. Ivan Tšerezov (Venemaa) +40,0 (2)

4. Jevgeni Ustjugov (Venemaa) +40,9 (1)

5. Emil Hegle Svendsen (Norra) +43,5 (4)

6. Christoph Sumann (Austria) +47,1 (1)

7. Ole Einar Bjørndalen (Norra) +49,9 (3)

8. Michael Greis (Saksamaa) +40,9 (2)

9. Alexis Boeuf (Prantsusmaa) +1.17,4 (3)

-

Neljandalt kohalt startinud Emil Hegle Svendsen on juba möödunud Boeufist ja Sednevist, aga Bø edu Svendseni ees on 37,2 sekundit

-

22-aastane norralane tabab ka nüüd kõik märgid!

-

Bjørndalen tabab samuti kõik märgid, kaotust Bøle 32,9 sekundit

-

kolmas on Eder, kaotust liidrile 39,6 sekundit, Boeuf kaotab neljandana 43,1 sekundit ja Svendsen viiendana 44,5 sekundit

-

-

Hea töö! Lessing tabab kõik märgid!

-

Teise tiiru järel on Lessing 28. kohal, kaotust liidrile 2.16,0

-

6,4 km peal on Bø edu Bjørndaleni ees 32,3 sekundit ehk umbes sama, mis tiirust lahkudes

-

Kolmandaks on tõusnud Boeuf, neljas on Svendsen ning Eder kukkunud viiendaks

-

Lessing on 6,4 km peal 28., kaotust liidrile 2.14,8

-

7,0 km peal on Bø edu Bjørndaleni ees 33,5 sekundit, kolmandaks on tõusnud Svendsen, kes kaotab 39,5 sekundit