Meerents krooniti põneva võistluse järel Eesti meistriks (4)

Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud rahvusvahelisel mitmevõistlusel selgitati välja ka Eesti meistrid meeste seitsmevõistluses. Põneva heitluse järel tuli Eesti meistriks Mikk Meerents, kes kogus isiklikku rekordit märkivad 5808 punkti. Talle järgnes 5739 punktiga Janek Õiglane. Kolmas oli Kristjan Rosenberg, kes sai kirja 5723 punkti.

Õiglane parandas oma senist tippmarki 220 punkti võrra. Meerents tegi eelmise rekordi üle 135 punktiga ja Rosenberg parandas tippmarki 107 punktiga.

Üldarvestuses võitis sakslane Kai Kazmirek, kes tegi maailma hooaja tippmarki märkivad 6111 punkti. Teise koha sai tema kaasmaalane Matthias Brugger, kes kogus 6060 punkti.

Kõik tulemused

VÕISTLUSE KÄIK:

Teine päev:

1000 m: Alavõidu sai Matthias Brugger, kes sai kirja 2.38,06. Parima eestlasena jooksis Kristjan Rosenberg 2.44,94ga. Janek Õiglane oli 2.44,37ga kuues ja Mikk Meerents 2.46,27ga seitsmes.

Teivashüpe: Janek Õiglane ületas esimesel katsel kõrgused 4.25 ja 4.45, kuid 4.55 jäi täna alistamatuks. Rekordit (5519 punkti) püstitades oli tema tulemus 4.44, seega edestab ta oma rekordigraafikut 167 punktiga. Tema jaoks oli tegemist tagasilöögiga, kuna oodata oli paarikümne cm võrra paremat tulemust.

Mikk Meerents ületas 4.75 ja jätkab 5003 punktiga Eesti meistrivõistluste liidrina. Isikliku rekordi (5673) graafikut edestab ta 64 punktiga. Kuna Õiglase teivashüpe ebaõnnestus, siis on Meerents favoriit ka Eesti meistrivõistluste kullale.

Hetkel järgneb Meerentsile Martin Sisas, kes jääb liidrist maha viie punktiga. Ka Sisas ületas 4.75, kuid tema senised 1000 m tulemused jäävad Meerentsi ja Õiglase omadele selgelt alla.

Kolmas on Õiglane, kes kaotab Meerentsile 84 punkti. Neljas on Eesti meistrivõistluste arvestuses Kristjan Rosenberg, kes sai samuti kirja 4.75. Tema kaotab omakorda Õiglasele 20 punktiga. Seega on viimase ala eel kõik medalivõitjad lahtised. Tihe rebimine käib igale kohale.

Üldliidrina jätkab 5276 punkti kogunud sakslane Kai Kazmirek. Teine on tema kaasmaalana Matthias Brugger, kellel on koos 5165 punkti. Meerents hoiab kolmandat kohta.

60 m tõkkejooks: Eestlased alustasid teist päeva hästi. Janek Õiglane jooksis välja isikliku rekordi 8,21 ja teenis 930 punkti. Isiklikku rekordit (5519) püstitades sai ta kirja 8,39. Kokku on tal viie ala järel koos 4168 punkti ja rekordigraafikust on Õiglane ees 164 punktiga.

Tõkkejooksu järel hoiab eestlastest parimat ehk kolmandat kohta Mikk Meerents, kellel on viie alaga kogutud üks punkt rohkem kui Õiglasel ehk 4169 punkti. Meerents sai tõkkejooksus kirja 8,27. Tema edestab oma rekordigraafikut (5673 punkti) 32 punktiga.

Õiglane on neljas ja 4164 punkti kogunud Martin Sisas viies. Sisas jooksis tõkkeid 8,31ga ja on oma rekordigraafikust (5574 punkti) ees 84 punktiga. Kristjan Rosenberg on 4060 punktiga üheksas, rekordigraafikust (5616) ees 57 punktiga. Võistlust juhib endiselt Kai Kazmirek, kellel on koos 4411 punkti. Teist kohta hoiab tema kaasmaalane Matthias Brugger, kellel on koos 4239 punkti.

Kõiki tulemusi näeb siit

Esimene päev:

Kõrgushüpe: Janek Õiglane ületas 2.02, mis on üks cm rohkem kui rekordvõistlusel. Kõrguse 2.05 ajas ta kolmandal katsel maha ülinapilt. Kokku on Õiglasel 3238 punkti ja edestab oma rekordigraafikut 120 punktiga.

Alavõidu teenis 2.14 ületanud Mikk Meerents. Martin Sisas sai jagu kõrgusest 2.08. Võistluste liidriks kerkis samuti 2.08 ületanud sakslane Kai Kazmirek. Kristjan Rosenbergi laeks jäi seekord 1.96.

Kuulitõuge: U23-vanuseklassi EMi pronksimees Janek Õiglane tõukas parimal katsel 15.15, mis andis 799 punkti. Kokku on Õiglasel 2416 punkti ja oma rekordigraafikut edestab ta 111 punktiga. Kaks aastat tagasi rekordit (5519) püstitades tõukas ta 13.90.

Alavõidu sai Matthias Brugger, kes tõukas 15.20. Õiglane oli teine ning kolmanda tulemuse sai kirja Martin Sisas, kelle pikim katse oli 15.00.

Pärast kolme ala juhib võistlust Manuel Eitel, kellel on koos 2561 punkti. Teine on 6556 punkti kogunud Kai Kazmirek. Parima eestlasena on Kristjan Rosenberg 2426 punktiga viies. Õiglane hoiab kuuendat kohta.

Kaugushüpe: Janek Õiglane saab teasel katsel kirja 7.16, mis on kahe cm võrra vähem kui rekordvõistlusel. Kokku on tal koos 1617 punkti, rekordigraafikust on Õiglane ees 34 punktiga.

Alavõidu võttis taas Manuel Eitel, kes hüppas avakatsel 7.53. Kai Kazmirek sai kirja 7.47. Parima eestlasena hüppas Kristjan Rosenberg 7.22. Seitsme meetri piiri ületas ka Mikk Meerents, kes sai kirja 7.04.

Kahe ala järel on Eitelil koos 1882 punkti. Kazmirek on 1764 punktiga teine. Rosenberg hoiab parima eestlasena 1706 punktiga neljandat kohta. Meerents on 1681 punktiga viies. Õiglane hoiab 1617 punktiga 12. kohta.

60 m: U23-vanuseklassi EMi pronksimees Janek Õiglane sai kirja 7,34 ning edestab oma isikliku rekordi garaafikut 39 punktiga. Avaalaga teenis ta 765 punkti. Kaks aastat tagasi rekordit (5519 punkti) püstitades jooksis Õiglane 60 meetrit 7,46ga.

Alavõidu sai sakslane Manuel Eitel, kes läbis distantsi suurepärase 6,84ga ja kogus 940 punkti. Kai Kazmirek oli 7,04ga teine. Mikk Meerentsi ajaks märgiti 7,07 ja kogus 858 punkti. Kristjan Rosenberg sai kirja 7,12 ja 840 punkti. Meerents edestab oma rekordigraafikut 14 ja Rosenberg 34 punktiga.

B-grupist näitas eestlastest parimat minekut Hans-Christan Hausenberg, kes sai kirja 7,08.

ENNE VÕISTLUST:

Meestest on nimekaim osaleja  Euroopa 2016. aasta 7-võistluse (6173 p.) ning 2015. aasta 10-võistluse (8471 p.) edetabeli teine mees Kai Kazmirek Saksamaalt. 25-aastane Kazmirek saavutas 6. koha nii Pekingi MMi kümnevõistlusel kui ka Sopoti sise-MMi seitsmevõistluses.

Saksamaalt on kohal ka Mathias Brugger, kes mullu lunastas just Tallinnas peetud rahvusvahelisel mitmevõistlusel oma sise-EMi pääsme.  Brugger hoiab 2016. aasta 7-võistluse Euroopa edetabelis 5894 punktiga 4. positsiooni. Mehe isiklik rekord 7-võistluses on 5975 punkti.

Lisaks sakslastele võib üle 6000 punktist tulemust oodata ka poolakalt Pawel Wiesiolekilt.  Seni on mehe 7-võistluse tippmargiks 5986 punkti ning 10-võistluses 8140 punkti. Kaugeim külalisvõistleja Felipe Dos Santos tuleb Brasiiliast. Dos Santose parim punktisumma on 7-võistluses 5765 ning 10-võistluses 8019.

Tugevaima 7-võistluse isikliku rekordiga 5673 asub Eesti meestest starti Mikk Meerents (Tallinna SS Kalev). Võistlustules on ka mulluse U23 EMi kolmanda koha võitja Janek Õiglane (Audentese SK), tema koondisekaaslane  Kristjan Rosenberg (EMÜ SK) ning U18 MMi pronksimees Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev). Õiglase 7-võistluse isiklik rekord on 5519, Kristjan Rosenbergi tippmark 5616.

Naiste 5-võistluse favoriit on Moskva MMil 4. ja Pekingi MMil 6. koha saavutanud sakslanna Claudia Rath, kelle tippmargid 5- ja 7-võistluses on vastavalt 4681 ja 6462 punkti. Tugevaimate isiklike rekorditega tuleb 5-võistluses starti Ateena olümpiamängude hõbemedalinaine, leedulanna Austra Skujyte. Skujyte rekordiks 5-võistluses 4802 ning 7-võistluses 6599 punkti.

Eesti naismitmevõistlejatest on stardis Euroopa mitmevõistluse võistkondliku karikavõistluse ja U20 EMi koondislane Hanna-Mai Vaikla. Osaleb ka mitmekordne tiitlivõistluste koondislane kõrgushüppes Grete Udras.

Kokku konkureerib Eesti meistrivõistluste medalitele 9 naist ning 10 meest.