Flora alistas Norra kõrgliigas mängiva meeskonna

Rauno Sappinen.
Rauno Sappinen. Foto: Heiki Laan (Must Kõu fotostuudio)

Valitsev Eesti jalgpallimeister FC Flora kohtus hooajaks ettevalmistumise raames peetud sõpruskohtumises Norras kohaliku kõrgliigaklubiga Oslo Vålerenga. 2015. aasta augustis Florast Vålerengasse liikunud Enar Jäägeriga mehitatud Tippeligaeni möödunud hooaja seitsmes meeskond vandus Florale alla 1:0, värava autoriks Rauno Sappinen.

Flora alustas mängu enesekindlalt, kontrollides keskvälja ning sundides Vålerenga kaitset järjest eksimustele. Juba 10. minutil eksis Oslo meeskond söödul ning Sappinen kasutas võimaluse vastase trahvikasti poole purjetamiseks kindlalt, saates karistusala joonelt madala pealelöögi Vålerenga väravavahi selja taha, vahendas Flora koduleht.

Poolaeg jätkus Flora domineerimisel ning enesekindla söödumängu saatel. Mitmel korral mängisid rohevalged üksteist suurepäraste kombinatsioonidega löögile, kuid teist korda palli postide vahelt läbi saata ei õnnestnud. Vålerenga noosiks esimesest poolajast jäigi suluseisust löödud värav ning üks Mait Toomi poolt tõrjutud pealelöök.

Teisele poolajale tulid võõrustajad juba märksa enesekindlamalt ning rollid vahetusid: Flora kaitseliin pandi tugeva surve alla, mis kuni lõpuvileni ei leebunudki. Flora mängurütmi kõigutasid pisut ka 61. minutil tehtud vahetused, kuid olukord püsis siiski endisena: mitmed ohtlikud Vålerenga pealelöögid kas blokeeriti kindlalt florakate kaitses või tõrjus need Flora väravasuul seisnud Toom. Mängu lõpuvile eel pääses kontrarünnakul väravavahiga silmitsi terve mängu jooksul teravust näidanud Joseph Saliste, kuid tolle terava nurga alt sooritatud pealelöök vihises väravast üle. Lõpuvile kõlades jäi tabloole särama Flora võitu tähistav 1:0.

Flora järgmine treeningmäng toimub 19. veebruaril kell 20:00, mil EJL Sisehallis võõrustatakse Leedu valitsevat meistri Vilniuse Žalgirist.