Eestlanna tuli Austrias maailmameistriks

Kairit Veri.
Kairit Veri. Foto: Siim Ausmees

Austrias Zeltwegis käesoleval nädalavahetusel toimuvatel talitriatloni maailmameistrivõistlustel võitis eestlanna Kairi Veri enda vanuseklassis kuldmedali.

Maailmameistritiitli võitmiseks tuli Veril läbida 4km jookstes, 6km maastikurattaga sõites ning 4,8km suusatades. Lõppajaks kujunes eestlannal 1 tund 2 minutit ja 35 sekundit. Võistlusraja tegi muuhulgas huvitavaks asjaolu, et rattarada kulges nii kohaliku õllevabriku ladudes kui ka Austria õhuvägede lennuväljal.

Veri on hetkel oma vanuseklassis valitsev Euroopa- ja maailmameister. Veri võitis Euroopa meistri tiitli 23. jaanuaril 2016 Otepääl toimunud tiitlivõistlustel.

Talitriatloni maailmameistrivõistlustel Zeltwegis esindab Eestit kokku 6 sportlast. Teised talitriatleedid võistlevad pühapäeval toimuvatel startides.