Kalev/Cramo võitis Gruusias Ühisliiga autsaiderit vaid ühe punktiga

Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak ja mängujuht Morris Curry.
Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak ja mängujuht Morris Curry. Foto: Jaanus Lensment

Kalev/Cramo kohtus korvpalli Ühisliigas Thbilisi Vitaga ja sai lõpuks napi 78:77 võidu. Kalev juhtis veel poolteist minutit enne lõppu 76:67, aga jättis Vita jaoks siiski ukse paokile. Kalevi uuel keskmängijal Shawn Kingil oli eduseisul 77:74 kasutada neli vabaviset, millest tabas vaid ühe. Võiduks sellest siiski piisas ja Vita ameeriklase Daniel Bejarano lõpusekundi kolmene enam midagi ei muutnud.

Kalev/Cramo resultatiivseim oli Rolands Freimanis 20 punktiga, lätlane võttis maha ka 11 lauapalli. Morris Curry lisas 18 punkti ja üheksa resultatiivset söötu ning neli kaugviset tabanud Gregor Arbet kogus lõpuks 14 punkti. Vitale tõi Omar Thomas 28 punkti ja 12 lauapalli. Kalev/Cramo tõusis viie võidu ja 13 kaotusega Ühisliigas 14. kohale, kõik 20 mängu kaotanud Vita jätkab 16. ehk viimasel positsioonil.

Mängu käik (Vita - Kalev):

Kalevi algkoosseis: Dorbek, Curry, Arbet, Delaš, King

Mäng on alanud!

0:3

Curry avab kaugviskest skoori

5:9

Kingi kaks järjestikust pealtpanekut hoiavad Kalevi eduseisu. Kolm minutit on mängitud, kui Vita võtab esimese mõtlemisaja.

5:11

Veel üks korv Currylt.

7:11

Mõlemad meeskonnad eksivad väga palju visetel ja skoor ei kipu kuidagi kasvama. Esimese veerandaja lõpuni neli minutit.

12:14

Currylt kolmene, kuid Bejarano vastab.

15:19

Currylt veel üks kahene ja kaugvise otsa, kuid Thomas realiseerib vabaviskeid. Avaveerandaja võidab Kalev viie punktiga.

Curry on toonud Kalevi 19 punktist seni 13.

15:21

Freimanise kahene kasvatab Kalevi edu.

Kahjuks on hetkel probleeme Ühisliiga lehe kaudu skoori edastamisega, loodetavasti lahenevad tehnilised mured kiirelt.

22:36

Kalev on teinud vahespurdi ja pääsenud juhtima, kuid midagi täpsemat ei ole võimalik punktiviskajate kohta hetkel öelda.

26:36

Vita vähendab kaotusseisu kümnele punktile

30:41

Kalev võidab avapoolaja 11 punktiga

Loodetavasti suudavad Tbilisi tehnikud poolajal ka otseülekande taas toimima saada, siis on võimalik teieni tuua ka punktiviskajad.

37:46

Kolmas veerandaeg algab taas rea möödavisetega Kalevi poolt, lõpuks tabavad siiski Curry ja kolmesega ka Sokk

37:49

Arbetilt tuleb ka tabav kolmene

Curry teeb praegu täiuslikku mängu, olles tabanud platsilt kõik kuus viset, neist kolm kaugviset. Tema arvel on juba 15 punkti ja 5 korvisöötu.

Freimanis on visanud 10 punkti ja võtnud 7 lauapalli.

37:51

Kingilt veel üks korv ja Vita võtab mõtlemisaja, veerandaja lõpuni 6.39

50:53

Sellest on ka kasu, sest Vita teeb 13:2 vahespurdi!

52:57

Keeduse ja Freimanise korvid kasvatavad siiski taas Kalevi edu ja Vita võtab mõtlemisaja, mille järel Thomas paneb pealt.

Omar Thomas ongi kerkinud 20 punktiga üleplatsimeheks.

55:61

Freimanise korv viib Kalevi jälle kuue punktiga ette.

Kolmas veerandaeg läbi!

57:63

Freimanise korv hoiab kalevlaste edu. Normaalaja lõpuni alla kaheksa minuti.

59:67

Curry suurendab pisut Kalevi edu.

59:69

Arbet lisab veel kaks punkti ja Vita võtab aja maha. Lõpuni viis minutit.

61:71

Shawn King suudab ka palli korvi upitada. Et lõpuni on vaid kolm ja pool minutit, siis läheb Vital juba raskeks.

65:71

Aga siiski - Vitalt lühikese ajaga kaks korvi.

65:74

Arbeti kolmene kustutab vist siiski tulekahju.

67:76

Freimaniselt veel kaks punkti juurde, lõpuni poolteist minutit.

70:76

Andre Jonesilt kohe kolmene vastu.

72:76

Ja Omar Thomase vabavisked vähendavad veelgi vahet. Lõpuni üks minut.

74:77

Lõpuni vaid 38 sekundit.

74:78

Freimanis paneb 10 sekundit enne lõppu viske mööda, aga King võtab ründelaua, teenib kaks vabaviset ja tabab neist ühe.

77:78

Gruusia klubi ameeriklasest pallur Daniel Bejrano paneb viimasel sekundil veel kolmese sisse.

77:78

Ühisliiga laivskoor näitab, et mänguaeg on läbi, aga Kalev on veel minutilise vaheaja võtnud.

77:78

Paistab, et mäng on siiski läbi ja Kalev sai seega kirja napi võidu.

Kalev/Cramo on Ühisliigas kaotanud kuus matši järjest ja klubi president Ivar Valdmaa ütles nädala keskel Postimehele, et sarja kindlat autsaiderit, seni kõik 19 kohtumist kaotanud Vitat tuleb igal juhul võita.

«Ma ei taha panna meeskonnale lisapingeid – neid on niigi palju. Alles tuli meeskonda kaks uut mängijat ning nendega kohanemine võtab aega,» rääkis Valdmaa. «Samas pole praeguse seisuga rahul treenerid, mängijad ega fännid. Selge on see, et Gruusias ei tohi meeskond kaotada.»

Valdmaa sõnul sooviks ta hooaja lõpuni minna praeguseks kujunenud koosseisu ja treeneritega. Kas kõik nii ka jääb, selgubki tänast pühapäevast mängu. «Ootame selle mängu ära, siis otsustame, kuidas edasi minna. Tulemuse põhjal vaatame üle, kas ja kui palju peaksime midagi muutma,» sõnas ta.

Tallinnas peetud esimese omavahelise matši võitis Kalev/Cramo 85:75.