Jäähokikoondis alistas Leedu 4:1

Mariel Gregor
Eesti jäähokikoondis.
Eesti jäähokikoondis. Foto: Erik Prozes

Eesti jäähokikoondis alistas viimases olümpiamängude valikturniiri mängus 4:1 Leedu ja lõpetas Budapestis peetud turniiri ühe võidu ja kahe kaotusega.

Leedu vastu tehti asjad selgeks kiirest, kui avakolmandikul viskasid esimese kolme minutiga väravad Andrei Makrov ja Filipp Švarogin, viies Eesti 2:0 ette. Leedulased viskasid esimesel perioodil ühe värava tagasi (Danielius Nomanovas) ja see jäigi nende ainsaks tabamuseks. Eesti poolel tegi avakolmandikul skoori veel Deniss Konišev ning kolmandal perioodil viis Makrov Eesti 4:1 ette ja selle tulemusega mäng ka lõppes.

Eesti koondise väravas hiilgas Villem-Henrik Koitmaa 55 tõrjega, Leedu väravavaht Mantas Armalis tõrjus 22 litrit.

Turniiri võitja ning OM-valiksarja III valikturniirile pääseja selgitavad täna õhtul Ungari ja Poola.