Manchester City võitis liigakarika, varuväravavaht tõrjus kolm penaltit järjest

Ats Kuldkepp
Manchester City pallurid tähistamas penaltiseeia võitmist.
Manchester City pallurid tähistamas penaltiseeia võitmist. Foto: SCANPIX

Inglismaa jalgpalli liigakarika võitis Manchester City, kes alistas Wembley staadionil peetud finaalis penaltiseeria järel Liverpooli. Nii normaal- kui lisaaeg lõppesid seisul 1:1.

Väravateta lõppenud avapoolaja järel viis Fernandinho 49. minutil Manchester City juhtima, aga 83. minutil suutis Philippe Coutinho viigistada. Et ka lisaaeg ei suutnud võitjat selgitada, asuti penalteid lööma.

Liverpooli poolelt suutis Emre Can esimese penalti realiseerida, aga Man City värava löönud Fernandinho sedapuhku eksis. Siis rollid vahetusid: Lucas Leiva, Coutinho ja Adam Lallana ei suutnud palli Willy Caballero selja taha saata, aga Manchester City ässad Jesus Navas, Sergio Agüero ning Yaya Toure olid täpsed.

Manchester Cityle oli see klubi ajaloos neljandaks liigakarika võiduks.