Saluri jooksis USAs seitsmevõistluses Eesti kõigi aegade kuuenda aja (2)

Karl Robert Saluri.
Karl Robert Saluri. Foto: Marko Mumm / Eesti Kergejõustikuliit

USAs Alabama osariigis Birminghamis alanud sisekergejõustiku riiklikel üliõpilasmeistrivõistlustel alustas seitsmevõistlust väga hästi Karl Robert Saluri, kes sai 60 meetri jooksus teise koha ajaga 6,78 sekundit. See on ühtaegu nii Saluri isiklik rekord kui ka Eesti kõigi aegade kuues tulemus.

Eesti siserekord 6,71 on alates 2003. aastast Argo Golbergi nimel, Salurist kiiremini on jooksnud veel vaid Erki Nool (6,72), Andrei Morozov ja Marek Niit (mõlemad 6,73) ning Gennadi Organov (6,74.). Teise eestlana NCAA meistrivõistlustel osalev Maicel Uibo sai avaalal 13. koha ajaga 7,21 sekundit. Võistlust alustas 15 sportlast.

Teisel alal ehk kaugushüppes hüppas Saluri 7.29 ja sai sellega 6. koha, Uibo tulemuseks jäi parimal katsel 7.11. Kahe ala järel oli Saluril koos 1845 punkti, mis andis talle Zach Ziemeki ja Luca Wielandi järel kolmanda koha.

Kuulitõukes sai Uibo kirja 14.47 ja Saluri taas isiklikku rekordit märkiva 14.43, alavõidu võttis 15.73 tõuganud Garrett Scantling. Kolme ala järel oli Saluri 2600 punktiga kolmandal kohal, liidril Zach Ziemekil oli eestlasest 64 punkti ja teisel kohal oleval Scantlingil vaid kaks punkti rohkem. Uibo oli 2406 punktiga 9. kohal.

Avapäeva lõpetuseks ületas Saluri kõrgushüppes 1.89 ja Uibo 2.07. Alavõidu sai tulemusega 2.13 taas Scantling. Esimese päeva järel on Saluri 3305 punktiga 7. kohal, kaotades Scantlingile 222 punktiga. Uibo on kogunud kaasmaalasest 31 punkti vähem ja on kohe Saluri järel 8. kohal.