Postimehe otsepilt: 18. Alutaguse maratoni võitis Martti Himma

18. Alutaguse maratoni võitis Sparta Spordiseltsi esindaja Martti Himma, kes läbis 42 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 1.59.02.

Teise koha sai võitja klubikaaslane Andreas Veerpalu (1.59.03) ning kolmandana lõpetas Alutaguse suusaklubi esindaja Eno Vahtra (1.59.04).

Enne starti:

Stardipauk 42km distantsile kõlab kell 11.00, poolmaratonile minejad saavad rajale kell 12.00.

Võistluse korraldaja ja sarja vedaja Robert Peets ja tema pea 150 vabatahtlikust koosnev toimkond on külaliste saabumiseks valmis. «Rajaolud on endiselt väga head, saab sõita ka võistlussuusaga. Kogu distantsi ulatuses on sees kaks korralikku klassikajälge. Laupäevast ilmaprognoosi vaadates tuleb kiire sõit,» ütles Peets.

Estoloppeti 19. hooaega peab mees üldjuhul õnnestunuks. «Loomulikult on kahju, et talve suurim suusapidu nappide lumeolude tõttu ära jäi. Ohus olid ka kõik teised sarja maratonid, kuid õnneks tuli talv tagasi ning suusatajad leidsid tee meie maratonidele,» lisas Peets.

Alutaguse maratonil selguvad ka tänavused sarja üldvõitjad ning parimad võistkonnad. Kui viimase etapi võitjate autasustamine toimub kell 14.30, siis kogu sarja parimad suusatajad saavad pärjatud kell 16.00.