Eestlanna aitas koduklubi poolfinaalist ühe võidu kaugusele

Kristiine Miilen.
Kristiine Miilen. Foto: Erakogu

Soome võrkpalli meistriliiga põhiturniiri viiendana lõpetanud Kristiine Miileni koduklubi Rovaniemi Woman Volley kaotas kolme võiduni peetava veerandfinaalseeria avavaatuses LP Kangasalale, kuid saavutas seejärel kaks võitu. Eliise Hollas ja Pieksämäki Volley jäid esimesena veerandfinaali ukse taha.

Veerandfinaalseeria esimeses kohtumises põhiturniiri kolmandale võistkonnale LP Kangasalale võõrsil 0:3 (-16, -19, -23) kaotanud Rovaniemi Woman Volley suutis seejärel kaks kodusaalis peetud vastasseisu vastavalt 3:2 (-23, 23, -20, 19, 7)ja 3:2 (22, -18, -21, 24, 12) võita, millega jõuti poolfinaalist ühe võidu kaugusele. Kõigis kolmes nimetatud mängus koduklubi resultatiivseimaks tõusnud Kristiine Miileni arvele märgiti vastavalt 10, 26 ja 24 punkti, vahendas volley.ee.

«Kangasalas olime liialt närvis ja krampis, mis takistas meil enda tasemel mängu näitamast. Samuti olime hädas nende blokiga (17 blokipunkti - toim). Kodus pidasime kaks ülipingelist ja rasket viiegeimilist mängu. Kui esimese kohtumise viienda geimi saatuse otsustasid kaks vastastele antud punast kaarti, siis pühapäevane võit tuli suurepärase publiku ja emotsioonide abiga,» võttis Miilen senise seeria kokku.

«On väga oluline, et saime kodus võidud kätte, sest võõrsil on alati raskem mängida. Hea esitusega on poolfinaali jõudmine siiski reaalne,» lisas eestlanna.

Aigor Kaibaldi juhendatav LP Vampula kaotas veerandfinaalis seitsmel viimasel hooajal meistriks kroonitud LP Viestile kolm mängu, millega edasi poolfinaali ei pääsetud. Põhiturniiri üheksanda kohaga veerandfinaali ukse taha jäänud Eliise Hollas ja Pieksämäki Volley alustavad kolmapäeval heitlust kõrgliigasse püsimajäämise nimel.

Veerandfinaalseerias 60 punkti kogunud Miilen on nimetatud näitajaga liiga paremuselt teine mängija. Põhiturniiril kogus Miilen kümnendana 373 ja Eliise Hollas 246 punkti, mis andis 29. koha.