Madridi Real on surmagrupis jäänud raskesse seisu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
26. märts 2016 17:43
Olympiakose ja Reali lahingus jäid peale kreeklased | FOTO: Scanpix

Kui korvpalli Euroliigas jääb vahegrupiturniiri lõpuni veel vaid kaks vooru, on valitseva meistri Madridi Reali väljavaated pääsemaks veerandfinaali muutunud väga keeruliseks. Kogu olukord F-vahegrupis on armutu ja on ilmselge, et keegi favoriitidest peab play-off'is pealtavaatajaks jääma, kirjutab basket.ee.

Reedel kaotas Madridi Real mulluste finalistide kordusetenduses kreeklaste Pireuse Olympiakosele nende kodus 84:99 ning hoiab kuue võidu ja kuue kaotusega F-vahegrupis alles seitsmendat kohta.

Moskva CSKA (8-4) on ainsana sellest grupist edasipääsu praeguseks kindlustanud, kuid Hispaania klubi Vitoria Laboral Kutxa (8-4) väljajäämine kaheksa parema hulgast on võimalik veel vaid matemaatilise tõenäosusega. Vitoria klubi säärane edu on isegi mõneti üllatav, eriti võttes arvesse, et F-vahegrupi näol tegu tõeliselt hirmuäratava seltskonnaga.

Ülejäänud kahele edasipääsu tagavale kohale konkureerivad koguni viis meeskonda, kes on praeguseks kõik kogunud võrdselt 6 võitu ja 6 kaotust - Barcelona, Olympiakos, Himki, Bamberg ja Real. Siin hakkab mängima rolli nii korvide vahe omavahelistes mängudes kui üldine korvide vahe.

Ainsana on ammu edasipääsulootused minetanud Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris, kes eile kodusaalis kuulis oma poolehoidjatelt vilet, kui vandus alla võitu vägagi vajanud Himkile 71:76.

Eelviimases voorus (31. märts ja 1. aprill) kohtuvad selles grupis Himki - Olympiakos, Barcelona - Brose Baskets, CSKA - Žalgiris ja Laboral Kutxa - Madridi Real. Ainus mäng, mil kaalu pole on CSKA - Žalgiris.

Viimases voorus (7. ja 8. aprillil) mängivad Brose Baskets - Laboral Kutxa, Žalgiris - Barcelona, Madridi Real - Himki ja Olympiakos - CSKA.

SAADA E-POSTIGA PRINDI ARTIKKEL