Piltmeenutus: täna 14 aastat tagasi kukutas Andres Oper Venemaa

Andres Oper (10) 2005. aastal venelastega võitlemas.
Andres Oper (10) 2005. aastal venelastega võitlemas. Foto: Postimees.ee

Täna möödub 14 aastat päevast, mil Eesti jalgpallikoondis alistas maavõistluses 2:1 Venemaa. Kodus mänginud Eesti asus Andres Operi 10. minuti tabamusest juhtima, kuid kaheksa minutit hiljem Vladimir Bestšastnõhh viigistas. Eestile tõi võidu Oper, kes realiseeris 86. minutil väravaks Aleksander Saharovi söödu.

Iseseisvuse taastamise järgsel ajal on Eesti ja Venemaa mänginud veel neli korda. 2004. aasta sügisel kaotas Eesti MM-valiksarjas võõrsil 0:4, kuid võitles järgmise aasta kevadel tänu Sergei Terehhovi tabamusele kodus välja 1:1 viigi. 2006. ja 2007. aastal oldi vastamisi EM-valiktsüklis, Eesti kaotas nii kodus kui ka võõrsil 0:2.

Kuna Eesti loositi 2018. aastal Venemaal peetava MMi valiktsüklis viieliikmelisesse alagruppi, kohtutakse kaks korda ka korraldajamaaga, kes valiksõela läbima ei pea. Sestap mängitakse tänavu 7. oktoobril Tallinnas Lilleküla staadionil ning täpselt aasta hiljem Venemaal.

Täna möödub 14 aastat sellest päevast, mil Eesti alistas Andres Operi väravatest Venemaa 2:1. Teeme seda 7. oktoobril jälle! Ühine: https://www.facebook.com/events/1672675532971300/