U17 koondis jäi avamängus napilt alla Põhja-Iirimaale

Jalgpall.
Jalgpall. Foto: Marko Saarm

Eesti U17 jalgpallikoondis kaotas tänases UEFA sõprusturniiri avakohtumises 2:3 Põhja-Iirimaale.

Lätis toimuval turniiril läks Eesti kohtumist kahel korral ka juhtima. Esimest korda õnnestus see juba 13. minutil, mil Rasmus Saare hea eeltöö vormistas väravaks Mihkel Järviste. Avapoolaeg lõppeski eestlaste 1:0 eduseisul, kirjutas jalgpall.ee.

46. minutil Põhja-Iirimaa viigistas, kuid Eesti suutis kohtumist taas ilusast väravast juhtima minna – Markus Soometsa täpne sööt leidis kaitseliini tagant üles Mark Anders Lepiku, kes pehme puutega palli omaks võttis ning 1-1 rünnaku väravavahi vastu kindlalt lõpetas.

Eesti sai eduseisu nautida vaid kuus minutit, sest vastased suutsid penaltist 64. minutil taas mänguseisu viigistada. Põhja-Iirimaa võiduvärav sündis kohtumise 74. minutil.

Eesti jätkab turniiri neljapäeval kell 15:00 kohtumisega võõrustaja Läti vastu, kes täna mängib Fääri saartega. Viimastega kohtub Eesti turniiri viimasel päeval, 7. mail kell 11:00.