Läti sai MMil bullitiseeria järel valusa kaotuse

Taani ja Läti pidasid MMil maha tulise lahingu
Taani ja Läti pidasid MMil maha tulise lahingu Foto: SCANPIX

Venemaal jätkuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel pidasid põnevusmatši maha Läti ja Taani. Normaalaeg lõppes 2:2 viigiga ja lisaaeg väravat ei toonud. Seega said otsustvaks bullitid, kus paremaks osutus Taani.

Avakolmandik lõppes 1:1 viigiga: Taani poolelt oli täpne Nicklas Jensen, lätlastest skooris Andris Dzerins. Teisel kolmandikul läks Läti läbi Kaspars Daugavinsi juhtima, kuid peagi suutis taanlane Morten Poulsen viigistada. Viimane kolmandik kulges ilma väravateta, nagu ka järgnenud lisaaeg.

Bullitiseerias eksisid lätlastest varem täpsed olnud Dzerins ja Daugavins ning Taani võttis väärt võidu.

A-alagrupis hoiab Taani kuue punktiga viiendat, Läti kolme punktiga seitsmendat kohta. Viimane ehk kaheksas on kaks punkti kogunud Kasahstan.

B-grupi õhtuses mängus võitis Saksamaa 5:2 Valgevenet. Sakslased on seitsme punktiga neljandad, valgevenelased kolme punktiga seitsmendad.