Zlatan Ibrahimovici hüvastijätt Pariisiga: kaks väravat ja karikavõit

Ats Kuldkepp
Zlatan Ibrahimovic.
Zlatan Ibrahimovic. Foto: GONZALO FUENTES/REUTERS

Nelja hooajaga end Pariisi Saint-Germaini jalgpallimeeskonna legendiks mänginud Rootsi koondislane Zlatan Ibrahimovic pidas laupäeval PSG eest oma viimase mängu ja aitas klubil tulla teist aastat järjest Prantsusmaa karikavõitjaks.

Pariisist pisut põhja pool asuval Stade de France'il peetud karikafinaalis alistati Marseille Olympique 4:2.

PSG läks juba 2. minutil juhtima, kui Angel di Maria söödu realiseeris Blaise Matuidi. Kümme minutit hiljem suutis Floria Thauvin viigistada. Teine poolaeg kuulus siiski Ibrahimovicile ja PSG-le: Zlatan realiseeris 47. minutil penalti, andis 57. minutil Edinson Cavanile väravasöödu ja viis 82. minutil PSG juba turvaliselt 4:1 ette. 87. minutil vormistas lõppskoori Marseille' ründaja Michy Batshuayi.

34-aastase Ibrahimovici saldoks jäi Pariisi klubis 180 mänguga 156 väravat, mis on klubi rekord. Järgneb 109 väravaga endine Porugali koondise ründaja Pauleta.