San Jose Sharks jõudis esmakordselt NHLi finaali

San Jose Sharki mängijad rõõmustavad finaali jõudmise üle.
San Jose Sharki mängijad rõõmustavad finaali jõudmise üle. Foto: SCANPIX

Jäähokiliigas NHL jõudis klubi ajaloos esmakordselt finaali San Jose Sharks, alistades konverentsi finaalis mängudega 4:2 St. Louis Bluesi.

1991. aastal NHLiga liitunud Sharks polnud varem iial NHLi finaalini küündinud. Konverentsi finaalseeria viimaseks jäänud kohtumises alistati Blues kodujääl 5:2. Joe Pavelski viis Sharki avakolmandikul juhtima, teisel kolmandikul kasvatas Joel Ward edu ja lisas kolmanda kolmandiku alguses veel ühe värava. Kolmandiku keskel tegi Joonas Donskoi seisuks juba 4:0 ja ehkki Bluesi poolelt oli seejärel kaks korda täpne Vladimir Tarassenko, vormistas Logan Couture 20 sekundit enne lõpusireeni Sharksi 5:2 võidu.

Finaalivastast ootab Sharks nüüd idakonverentsi finaalist, kus Pittsburgh Penguinsi ja Tampa Bay Lightningi duellis selgitab edasipääseja otsustav seitsmes mäng.