Harju ralli võitis Egon Kaur (2)

Egon Kaur
Egon Kaur Foto: Timo Anis

Harju ralli võitsid Egon Kaur ja Silver Simm, edestades 10,9 sekundiga Rainer Ausi ja Simo Koskineni ning 11,3 sekundiga Roland Murakat ja Kalle Adlerit. Kaur oli liider juba avapäeva järel ning hoidis teise päeva jooksul edu kindlalt, kasvatades selle vahepeal ligi poolele minutile. Kogu esikolmik sõitis Mitsubishi Lanceritel.

«Kokkuvõttes oli väga raske võistlus, sest pinget jagus viimase kilomeetrini. Kui Matsimäel saime juba hea edu, siis järgmisel katsel tegime vea ja sõitsime amordi puruks, kuid õnneks jäi sõita vaid üks lühike katse ja edust piisas, et võita. Esimeseks ralliks koos Silveriga olid päris keerulised katsed sõita, kuid just Kemba ja Matsimäe õnnestusid meil hästi ja sealt me need võiduks vajalikud sekundid enamjaolt saimegi,» võttis karjääri viienda meistrivõistluste absoluutvõidu võtnud Egon Kaur ralli kokku.

Kaheveoliste kuni 1,6 liitrise mootoriga autode EMV3 arvestuses võitsid ja said absoluutarvestuse kõrge viienda koha Miko-Ove Niinemäe – Martin Valter (Peugeot 208). Klassi teise koha said Gustav Kruuda – Ken Järveoja (Ford Fiesta), kes kaotasid võitjatele 42,6 sekundiga. Meistrivõistluste hooaja teise etapi lõpetasid kolmandana Kenneth Sepp – Tanel Kasesalu (Ford Fiesta R2), kellel kogunes kaotust klassivõitjatele 1.37,6.

Kuni kaheliitrise mootoriga kaheveoliste autode klassis EMV4 viisid Harju Rallilt võidu koju Mait Madik – Toomas Tauk (Honda Civic Type-R), kelle edu teiseks jäänud Silver Sõmeri – Gert Virve (Opel Astra) ees oli 3.11,0. Klassi kolmandana kaotasid võitjatele 4.46,7 Karl Jalakas – Rando Tark (BMW Compact).

Rahvusliku E-rühma klassis EMV5 (E9), kus sõidetakse 1,6 liitrise mootoriga kaheveoliste masinatega, võtsid võidu Gert-Kaupo Kähr – Jan Pantalon (Honda Civic). Viimasel katsel pidid tehniliste probleemide tõttu klassi esikoha loovutama Janar Tänak – Janno Õunpuu (Lada S1600), kes kaotasid võitjatele 12 sekundiga. Klassi kolmandad olid venelased Klim Baikov – Andrei Kleštšev (Lada 2105), kellel kogunes kaotust Kähr – Pantalonile 3.38,5.

Starti tulevad teiste seas ka Egon Kaur, Rainer Aus, Roland Murakas, Ranno Bundsen ja Mait Maarend. Kokku registreeris võistlusele 78 rallipaari.