Cretu enne Euroopa liigat: oleme kindlasti õigel teel

Võrkpallimeeskonna peatreener Gheorghe Cretu.
Võrkpallimeeskonna peatreener Gheorghe Cretu. Foto: Joosep Martinson

Võrkpalli rahvusmeeskond pidas eile Rakvere spordihoones viimase kontrollmängu enne järgmise nädala lõpul Austrias algavat Euroopa liiga alagrupiturniiri.

Koondislaste omavahelises treeningmängus olid võistkonnad järgmised. Rainer Vassiljevi käe all mängis meeskond koosseisus: Kert Toobal, Oliver Venno, Robert Täht, Rauno Tamme, Denis Losnikov, Ardo Kreek ja Andri Aganits. Teisel pool võrku astus neile vastu peatreener Gheorghe Crețu juhendatud võistkond, kuhu kuulusid: Andres Toobal, Renee Teppan, Karli Allik, Keith Pupart, Rait Rikberg, Timo Tammemaa ja Kevin Soo. Võrreldes kolmapäevase avamänguga olid seega kohad vahetanud vaid sidemängijatest vennad Toobalid, vahendab volley.ee.

Matši esimene geim kujunes tõeliseks maratonlahinguks, kus vennaarmu ei tuntud. Kokku 34 minutit väldanud geimi võitis lõpuks Vassiljevi tiim seisuga 34:32. Punkti pani avageimis tosin punkti toonud ja kaheksaga plussi jäänud Oliver Venno, kes lõi palli blokist auti. Teies geimis sai vastasvõistkond 25:22 seisuga revanši.

Kolmandas geimis tegid treenerid koosseisus vangerdusi ja 25:16 võidu võttis seitsmik, kuhu kuulusid Kert Toobal, Ardo Kreek, Andri Aganits, Keith Pupart, Robert Täht, Oliver Venno ja Rait Rikberg. Matši parimana tõi Oliver Venno 24 punkti, Robert Täht lisas 14 ja Renee Teppan 13 punkti. Blokis hiilgas Kevin Soo, kelle arvele jäi viis edukat sulustamist.

«Mulle meeldis näha, et mõlemad meeskonnad näitasid head blokikaitset, esimeses mängus tegi seda vaid üks võistkond. Samuti oli platsil näha head keskendumist – igat palli mängiti väga tähelepanelikult. Vaadates Euroopa liiga suunas, oleme kindlasti õigel teel. Raske treeningtsükkel on läbi ja nüüd on aeg koormusi alla tõmmata,» sõnas rahvusmeeskonna peatreener Gheorghe Crețu.

Euroopa liigas kuulub Eesti samasse alagruppi Austria, Luksemburgi ja Valgevenega. Kaheringilise valikturniiri esimene vaatus toimub 3.-5. juunini Austrias, otsustav 18.-20. juunini Rakveres.