Ats Kuldkepp
LeBron James näitas NBA finaalseeria kolmandas mängus jõudu.
LeBron James näitas NBA finaalseeria kolmandas mängus jõudu. Foto: Ken Blaze/USA Today Sports

Cleveland Cavaliers võitis korvpalliliiga NBA finaalseeria kolmanda mängu koduväljakul Golden State Warriorsi vastu koguni 120:90 ja vähendas finaalseerias kaotusseisu 1:2 peale. Nelja võiduni peetava seeria neljas matš peetakse Eesti aja järgi ööl vastu laupäeva taas Clevelandis.

Cavaliers juhtis tervet kohtumist ja juba avaveerand võideti 33:16. Poolajaks suutis esimeses kahes kohtumises Cavaliersist selgelt üle olnud Warriors vahet pisut vähendada, aga võõrustajate spurt kolmanda veerandaja alguses otsustas mängu saatuse lõplikult.

LeBron James viskas võitjate resultatiivseimana 32 punkti, võttis 11 lauapalli ning jagas kaaslastele kuus resultatiivset söötu. Finaalseeria seni parima mängu tegid ka Kyrie Irving (30 punkti, kaheksa resultatiivset söötu), J.R. Smith (20 punkti, sh viis kaugviset) ja Tristan Thompson (14 punkti, 13 lauapalli). Cavaliersi poolelt ei teinud kaasa Kevin Love, kes taastub peapõrutusest.

Lauavõitluse koguni 32:52 kaotanud Warriorsile tõi Stephen Curry 19 punkti (esimesel poolajal vaid kaks), Harrison Barnes lisas 18 silma. Eelmises kohtumises 28 punkti visanud Draymond Green piirdus seekord kuue punktiga, Klay Thompsoni arvele jäi 10 punkti.