Võrkpallikoondis kaotas Maailmaliigas mängivale Türgile

Mariel Gregor
Eesti võrkpallikoondis.
Eesti võrkpallikoondis. Foto: Mariel Gregor

Eesti meeste võrkpallikoondis on kahe Euroopa liiga alagrupiturniiri vahelisel ajal laagris Türgis İzmiris, kus peetakse ka tugevatasemeline kontrollturniir. Eile alistas Eesti 3:2 Kreeka, kaotati Türgile 1:3 (20:25; 25:23; 19:25; 19:25). Homme mängitakse Hispaaniaga. Kõik vastased teevad kaasa Maailmaliigas, kuhu ka eestlased piletit tahavad (selleks tuleb Euroopa liiga ära võita).

Eesti parimana tõi täna Robert Täht 17 punkti (+7), Oliver Venno lisas 15 ja Keith Pupart 13. Renee Teppani arvele jäi kaheksa, Ardo Kreegile viis, Andri Aganitsale neli ja Kert Toobalile üks punkt.

Algkoosseis: Kert Toobal, Renee Teppan, Robert Täht, Keith Pupart, Ardo Kreek Andri Aganits ja libero Rait Rikberg.

Avageimis hoidis Eesti küll pidevalt eduseisu, esimeseks tehniliseks vaheajaks juhiti 8:4, teiseks 16:12. Türklased jõudsid 17:17 viigini ja geimi lõpus oli juba parem Türgi, võites geimi 25:20.

Teine geim kulges lõpuni tasavägisemalt ja kaotusseisult 21:22 sai Eesti Renee Teppani serviässast 24:23 ette ning võitis geimi 25:23.

Kolmandas geimis sekkus Teppani asemel Oliver Venno. Türgi sai 14:10 ette ning siis juhiti juba 21:16. Sellest eestlased välja ei tulnud ja geim Türgile 25:19.

Neljas geim kulges eestlaste jaoks pideva tagaajamisena. Jäädi 12:18 kaotusseisu ja siis juba 14:20 taha. Geim Türgile 25:19 ja kogu mäng seega 3:1.

Tänasest mängust teeb kohapealt mobiiltelefoniga otsepildis ülekande koondise mänedžer Mihkel Sagar, mida ka Postimees vahendab. Vaata ülekannet! Ülekande kvaliteet sõltub sealse interneti kiirusest ja võimalik, et selles esineb tõrkeid.