Raul Ruidiaz väravat löömas.
Raul Ruidiaz väravat löömas. Foto: SCANPIX

Brasiilia jalgpallikoondise Copa America Centenario turniir leidis ülimalt vastuolulise ja skandaalse lõpu - Peruu alistas nad 1:0 ning seda selgelt käega löödud väravast.

Saatuslikuks sai brasiillastele peruulasest vahetusmehe Raul Ruidiazi tabamus mängu kohtumise 75. minutil, kui ta Andy Polo madala tsenderduse käega väravasse suunas. Uruguay kohtunikebrigaad arutas omavahel olukorda lausa üle kolme minuti (!) ning otsustas värava lugeda - kordused näitasid aga seejärel, et vilemeeste otsus oli selgelt vale ning värav tulnuks hoopis tühistada, vahendas Soccernet.ee.

Kogu mängu vältel pisut aktiivsemad olnud brasiillased ei suutnud ei enne ega pärast Ruidiazi «jumala kätt» Peruu väravavahti Pedro Galleset üle mängida ning nii jäidki nad alagrupis lõpuks Peruu ja Ecuadori järel kolmandaks.

Ecuador kindlustas endale edasipääsu vahetult enne Peruu ja Brasiilia kohtumist, sõites Haitist üle tulemusega 4:0.

Veerandfinaalis lähevad seega kokku Kolumbia ja Peruu ning USA ja Ecuador.