Eesti maavõistlustel jätkab liidrina Harjumaa

Pärnumaa vs Tartumaa
Pärnumaa vs Tartumaa Foto: EJL

Eesti Jalgpalli Liit koos maakondlike spordiliitude ja kohalike eestvedajatega korraldas juba viiendat korda Eesti maavõistluseid, kus kaheksas kohtumises olid vastamisi 15 maakonna ning pealinn Tallinna koondised. Viie vooru järel jäi liidriks Harjumaa, kes kaotas tänavu esmakordselt punkte.

Kärdla linnastaadionil toimunud Hiiumaa – Harjumaa kohtumises läksid külalised kohtumist juba 9. minutiks 2:0 juhtima, kui täpsed olid Siim Urva ja Ergo Teino. Teisel poolajal oli hiidlaste ridades aga kahel korral täpne Tõnis Koppel ning kohtumise normaalaeg lõppes 2:2 viigiga, mis tähendas reeglite kohaselt tabelisse mõlema meeskonna jaoks viigipunkti. Mäng lõpetati aga penaltiseeriaga, mille võitsid külalised Harjumaalt tulemusega 5:3. Seni 16. kohal olnud Hiiumaa jaoks tähendas lisapunkt tõusu 12. kohale.

Päeva kolmandat kohalt alustanud Viljandimaa koondis pidi koduväljakul tunnistama Tallinna koondise 2:1 paremust, Ida-Virumaa võttis kindla 5:1 võidu Raplamaa üle. Teistes kell 16 alanud kohtumistes oli Järvamaa 3:1 parem Lääne-Virumaast ning Saaremaa alistas tulemusega 11:1 Läänemaa. Saarlaste ridades tegid kübaratriki nii Mikk Rajaver kui ka Sander Laht, Maarek Suursaare arvele jäi kaks väravat.

Kell 18 Jõgeval toimunud kohtumises jäi kodumeeskond Jõgevamaa 2:3 alla Võrumaa koondisele. Kõige hilisemates, 19 alanud mängudes alistas Tartumaa 3:0 Pärnumaa ning Põlvamaa kaotas kodus 3:7 Valgamaale.

Tänaste kohtumiste protokollid on leitavad jalgpalliliidu koduleheküljel.