Eesti noored lõpetasid Nordic Cupi korvpalliturniiri Soomes

Silver Tabo
Kristian Kullamäe.
Kristian Kullamäe. Foto: SCANPIX

Soomes lõppes täna korvpalliturniir Nordic Cup kahe vanuseklassi (U16 ja U18) ning nelja võistlusklassi jaoks. Eesti lõpetas viimase päeva kahe võidu ja kahe kaotusega Taani vastu, võidukad olid seekord poistekoondised.

Nooremad ehk U16 vanuseklassi tüdrukud kaotasid Taanile 62:75. Seejuures juhiti poolajal 38:34. Kolmas veerandaeg kuulus siiski Taanile 27:14 ja neljas 14:10. Lõpuks kujunes resultatiivseimaks taanlanna Frida Boje Formann, kes viskas 38 punkti, võttis kaheksa lauapalli ning andis viis resultatiivset söötu.

Lauavõitluses jäid peale eestlannad 43-42, korvisööte jagas enam Taani (12-7) ning pallikaotusi kogunes meil 25 Taani 14 vastu. Kui kahepunktiviskeid tabasid paremini taanlannad ehk 49 vs 35%, siis kolmesed kaldusid Eestile 35 vs 21%. Victoria-Ida Vähi ja Janne Pulk viskasid mõlemad 17 punkti. Kokkuvõttes kogus U16 tüdrukute koondis Nordic Cupil ühe võidu ja neli kaotust.

Neidude U18 koondis oleks võidu korral tõusnud kolme võidu peale, kuid paraku pidid nemadki tunnistama Taani 52:57 paremust, mistõttu jäi turniiri saldo negatiivseks (2-3). Võitnud poolaja 35:30, viskas Eesti koondis teisel poolajal vaid 17 punkti ning kaotas ka kogu matši.

Laupallid kuulusid taaskord Eestile 50-35, korvisöödud Taanile 19-13 ja pallikaotusi kogunes eestlannadel 18 vaid konkurentide 11 vastu. Kahesed kuulusid Eestile 35 vs 32%, kuid kolmesed Taanile 32 vs 10%. Mariann Adelbert tõi 14, Sandra Reinvald 11, Sandra Tael kümme ja Siiri Kliimson viis punkti. U18 neidude koondis sai Soomest kaks võitu ja kolm kaotust.

Taaniga pidasid raske matši ka U16 koondise poisid, saades kirja raske 71:68 võidu. Poolajaks oli meie võistkond taga 31:43, kusjuures avaveerand kaotati koguni 9:25. Järgmised kolm aga võideti vastavalt 22:18, 21:13 ja 19:12. Otsustavalt tegutses viimase pooleteist minuti jooksul Erki Kuhi, kes tõi lõpuks kaheksa punkti.

Lauapalle kogunes võrdselt 41-41, korvisöödud jäid Taanile 15-10, pallikaotusi jällegi üsna võrdselt (22-21). Nii kahesed (48 vs 43%) kui ka kolmesed (27 vs 21%) kuulusid Eestile. Meie kasuks viskas Oliver Suurorg 14 ning Mark-Andreas Jaakson 14 punkti. Poisid lõpetasid turniiri kolme võidu ja kahe kaotusega, mis annab tõenäoliselt kolmanda koha.

Samuti suutsid Taani eakaaslased seljatada ka U18 noormehed, saades 81:74 võidu. Poolajaks olime kaotusseisus 39:42 ning ka kolmas veerand läks Taanile 19:17, kuid neljas veerandaeg kuulus kindlalt Eestile 25:13. Kui 29. minutil olid eestlased taga 53:61, siis Pehka ja Kullamäe viskeseeria toel säras varsti tablool Eesti eduseis 63:61. Tihe rebimine kestis lõpuni, kuid pärast Märt Rosenthali tabamust kaks ja pool minutit enne lõppu sai taanlastel jaks otsa.

Eesti võitis laua 39-37, korvisöödud Taanile 19-18, pallikaotused neile 16-13. Visked jagunesid võrdselt: kahesed Taani kasuks 52 vs 48% ning kolmesed Eestile 39 vs 29%. Meie parimana tõi Kristian Kullamäe täna 19 punkti ja kuus korvisöötu, Matthias Tass 17 punkti ning kaheksa lauapalli, Karl-Joosep Lüüs 16 punkti ja seitse lauda ning Sten Saaremäel, Robin Kivi ja Ron-Arnar Pehka viskasid kõik kaheksa punkti. U18 poiste saldosse kogunes samuti kolm võitu ja kaks kaotust.