Šokk: Rasmus Mägi jääb finaalist eemale!

Peep Pahv

400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi jäi kergejõustiku EMil Amsterdamis kolmandas poolfinaalis kolmandaks ajaga 49,50 ning ei pääsenud homsesse finaali. Kolmanda eeljooksu võitis 49,20ga hispaanlane Sergio Fernandez ja teisena pääses finaali soomlane Oskari Mörö (49,37).

Jaak-Heinrich Jagor sai 400 m tõkkejooksu poolfinaalis aja 49,65, mis andis oma jooksus 5. koha. Jagori jooksu võitis Türgit esindav Yasmani Copello Escobar võimsa ajaga 48,42.

Esimese eeljooksu võitis isikliku rekordi 48,84 püstitanud norralane Karsten Warholm. Teisena sai edasi 48,87 jooksnud suursoosik Kariem Hussein (Šveits).

400 m tõkkejooksus pääsesid finaali:

1. Yasmani Copello Escobar (Türgi) 48,42, 2. Karsten Warholm (Norra) 48,84, 3. Kariem Hussein (Šveits) 48,87, 4. Jack Green 48,98, 5. Martin Kucera (Slovakkia) 49,08, 6. Sergio Fernandez (Hispaania) 49,20, 7. Rhys Williams (Suurbritannia) 49,22, 8. Oskari Mörö (Soome) 49,37.

Mägi jäi lõpuks jagama sel EMil 10. kohta koos sakslase Tobias Giehliga. Jagor oli lõpp-protokollis 13.