Valus lõpp: norralane jäi dramaatilisel moel medalita

Meeste 5000 m lõpplahendus
Meeste 5000 m lõpplahendus Foto: SCANPIX

Amsterdamis toimuval kergejõustiku EMil sai ülipõneva lõpplahenduse meeste 5000 m jooksu finaal. Neli meest ületasid finišijoone pea samal ajal, kuid medalita jäi norralane Henrik Ingebrigtsen.

Lõpusirgel pidasid medalite nimel lahingut viis meest, kellest neli jõudsid finišisse pea üheaegselt. Esikoha sai hispaanlane Ilias Fifa (13.40,85), teine oli tema kaasmaalane Adel Mechaal (13.40,85) jakolmandaks tõusis sakslane Richard Ringer (13.40,85). Ingebrigtseni ajaks märgiti 13.40,86, viies oli prantslane Mourad Amdouni (13.40,94).