Eesti vibulaskjad võitsid EMilt koguni neli medalit (1)

Silver Tabo
Türi vibukooli kasvandik Lisell Jäätma.
Türi vibukooli kasvandik Lisell Jäätma. Foto: World Archery Europe

Täna Bukarestis kulmineerunud vibulaskmise kadettide ja juunioride Euroopa meistrivõistlustelt naaseb Eesti noortekoondis tagasi lausa nelja medaliga. Seejuures kõik poodiumikohad haarati plokkvibu klassis ning kaugele ei jäänud ka kuldmedal.

Lisell Jäätma võistles täna plokkvibu kadettide neidude klassis kullafinaalis. Kullafinaali jõudmiseks pidi Jäätma alistama neli vastast: 1/16 duellis I.Neagoe (Rumeenia) 141:122, 1/8 duellis S.H.Andersen (Taani) 141:139, 1/4 duellis E.Roner (Itaalia) 147:138 ja poolfinaalis D.Sevindik (Türgi) 142:128.

Kullamatši vastaseks oli Jäätmal 8. asetusega Lucy Mason (Suurbritannia). Mason võitis duelli 141:139. Jäätma seeriad olid 29,26,28,28,28 ja Masoni seeriad 29,28,26,30,28. Seega sai otsustavaks neljas seeria, enne mida olid laskurid 83:83 viigis, kuid Masonil õnnestus lasta 30 silma Jäätma 28 silma vastu, mistõttu pidi eestlanna leppima hõbedaga.

Meeskondlikult jäid kadetid noormehed napilt medalist ilma, lõpetades neljanda kohaga. Individuaalselt tuli Kristjan Puusepal poolfinaali jõudmiseks alistada järjest kolm vastast: 1/16 duellis S.Heincz (Austria) 143:142, 1/8 duellis A.Carpenter (Suurbritanna) 144:141 ja 1/4 duellis J.Howse (Suurbritanna) 145:145 viigiseisul lisanooltega X10:10. Poolfinaalis võitles Puusepp südikalt, kuid kahjuks tuli siiski tunnistada M.Garip (Türgi) 145:144 paremust. Pronksimatšis kohtus Puusepp esimese asetusega Türgi laskuri G.Altinatasega. Puusepp võitis duelli 145:140 ja toob seega koju pronksmedali.

Rio olümpiamängudel esindab Eestit Laura Nurmsalu, kes võistleb naiste sportvibude klassis.