Nõmme seeriajooksul sündis hulk isiklikke rekordeid

Silver Tabo
Liina Tšernov ja Kelly Nevolihhin Kadrioru staadionil.
Liina Tšernov ja Kelly Nevolihhin Kadrioru staadionil. Foto: Marko Mumm / EKJL

Esmaspäeva õhtul toimus Tallinnas Kadrioru staadionil Nõmme seeriajooksude 3. etapp, mille pikemal – 3000 m distantsil püstitasid nii naiste jooksu võitja Liina Tšernov kui meeste jooksu võitja Olavi Allase isikliku rekordi. Tipptulemusi tegid ka teised jooksjad.

Elus vaid mõned korrad 3000 m distantsil oma võimeid proovinud Liina Tšernov võitis jooksu isikliku rekordiga 9.23,68, mis on Eesti kõigi aegade neljas tulemus. Tšernovi eelmine tippmark oli 9.27,1, mille ta jooksis 2014. aastal Hiiu staadionil Nõmme seeriajooksul. «Ma isegi natuke imestasin, et nii hea aja võin joosta, sest mul on plaanis 30. juulil Soomes 800 m joosta. Treener Endel Pärnaga arutasime, et endale liiga ei teeks selle 3000 meetriga. Kui stardipauk käis, siis tundsin väga hästi ennast,» rääkis Tšernov Jooksuportaalile.

Liina Tšernovi järel vedas Kelly Nevolihhin Egle-Helene Ervinile esimese kilomeetri, järgmised kilomeetrid tegi Nevolihhini ees tööd Ervin. Viimasel ringil pani Nevolihhin oma keskmaajooksja kiiruse maksma ja lõpetas jooksu teisena ajaga 10.05,02 mis on samuti tema isiklik rekord. Nevolihhini varasem tippmark oli 10.20. Kolmanda koha saanud Ervini aeg 10.10,90 tähistab ka tema isiklikku tippmarki. Möödunud talvel tuli Egle-Helene Ervin 3000 m distantsil Eesti sisemeistriks ajaga 10.16.

Meeste 3000 m jooksu võitis Olavi Allase (KJK Järvala) isikliku rekordiga 8.42,01. Tema varasem parim tulemus 8.50 pärineb mullu suvest Eesti klubide karikavõistlustelt. «Võit tuli täna suhteliselt lihtsalt. Esimestest meetritest alates jooksin üksi eest ära. Tahtsin küll pisut paremat aega saada, aga üksi oli raske tempot hoida. Nägin jooksvat aega ainult finišikellalt, sest mu enda spordikell läks mõni nädal tagasi katki,» sõnas Allase. Rohkem keskmaamehena on ta 3000 m distantsil vähe staadionil jooksnud. «Hea pundiga joostes peaks 8.30 olema kindlasti reaalne,» arvas Allase.

Nõmme seeriajooksude finaaletapp on kavas Kadrioru staadionil 25. augustil, mil joostakse 1 miili ja 400 m distantsidel.