Eesti rattaorienteerumises tehti ajalugu

Doris Kudre.
Doris Kudre. Foto: Arbo Rae

Portugalis toimuvatel rattaorienteerumise MMil võitis Doris Kudre Eesti nais-rattaorienteerujate läbi aegade esimese tiitlivõistluste medali, kui oli juunioride klassis lühirajal kolmas.

19-aastane Kudre sõitis terve võistluse medalikonkurentsis ning vaatamata mägisele maastikule ja kuumusele pidas ta hästi vastu.

«Raja esimene pool oli tasasem ja lihtsam, kaardilugemine sujus hästi. Pärast vaate-kontrollpunkti läks rada nii füüsiliselt kui tehniliselt kordades raskemaks.» kommenteeris Kudre.

Vahetult enne lõppu oli ta veel teisel kohal, kuid tehnilised viperused sundisid ühe koha loovutama. «13. kontrollpunkti sõites rappus kett maha ning kaotasin väikese tõusu ja pika laskumisega lõigul keti pealepanekuga ligi 50 sekundit,» lisas Kudre.

Võitis tšehhitar Veronika Kubinova Venemaa esindaja Aljona Fedossejeva (+2.37) ees. Kudre kaotas võitjale 3.20.