Eesti U18 koondis sai EMi B-divisjonis tänu imelisele viskepäevale 7. koha

Ats Kuldkepp
Kristian Kullamäe.
Kristian Kullamäe. Foto: SCANPIX

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste korvpallikoondis lõpetas Makedoonias peetava EMi B-divisjoni turniiri kindla võiduga, kui 7.-8. koha kohtumises alistati Tšehhi eakaaslased 78:65.

Poolaja 34:33 võitnud Eesti läks Tšehhil lõplikult eest ära kolmandal veerandajal, mis võideti 24:9. Eesti trumbiks olid täna kaugvisked, sest 22st üritusest tabati koguni 14. Viis kolmest jäi nii Kristian Kullamäe kui Märt Rosenthali arvele.

Kullamäe oli Eesti resultatiivseim 23 punktiga, Rosenthal panustas 19 punktiga ning kõik 40 minutit platsil viibinud Matthias Tassi arvele jäi 13 punkti, 15 lauapalli, kolm vaheltlõiget ja kaks blokeeritud viset.