Vennad Tammearud avasid rannavolle U18 EMil võiduarve

Rannavõrkpall
Rannavõrkpall Foto: SCANPIX

Tšehhis Brnos startisid eile kuni 18-aastaste rannavolle Euroopa meistrivõistlused, kus kõrgete kohtade nimel asusid heitlusesse ka kaks meie paari. Meesteturniiril esindavad Eestit vennad Märt ja Siim Tammearu, naiste seas on võistlustules Greete Hollas ja Jade Šadeiko.

Meie paaridest esimesena said suurvõistluste hõngu testida vennad Tammearud, kes pidasid A-alagrupi avavoorus ülimalt tasavägise heiltuse Rootsi duoga Daniel Gruvaeus/Oskar von Sydow. Pärast 49 minutit väldanud matši tuli paraku vastaste 2:1 (19:21, 23:21, 15:12) paremust tunnistada. Meie paaril on turniiril 16. paigutus, rootslastel 17. asetus, vahendas volley.ee.

Teises sama alagrupi mängus alistasid turniiril parimat paigutust omavad tšehhid Matyas Dzavornok/Jiri Sedlak kodupubliku rõõmuks 21:15, 21:10 Rumeenia paari Sergiu-Octavian Rodina/Tihamer Katona.

Õhtul läksid vennad Tammearud vastamisi just rumeenlastega ning võitsid 43-minutilise lahingu järel 2:1 (21:15, 18:21, 15:11). Täna kell 19:10 on nende vastaseks täiseduga jätkavad tšehhid, kes olid rootslastest samuti 2:1 paremad. Kokku 47 minutit kestunud matši geimid lõppesid 21:17, 21:23, 15:11.

Greete Hollas ja Jade Šadeiko pidasid eile ühe kohtumise, kui F-alagrupi avavoorus mindi vastamisi Kreeka paariga Maria Klepkou/Paraskevi Kourtidou. Matš kestis vaid 26 minutit, mille järel pidid eestlannad vastast 7:21, 8:21 paremust tunnistama. Eesti paaril on EM-il 11. ja kreeklannadel 22. asetus. Lisaks kuuluvad alagruppi Küprose paar (Evita Leonidou/Marina Kolokotroni, 27.) ja kuuendat paigutust omav Itaalia duo (Anna Piccoli/Claudia Scampoli).