Suurüllatus: tennisist Monica Puig tõi Puerto Ricole läbi aegade esimese kuldmedali

Monica Puig Rio olümpiamängude finaalis
Monica Puig Rio olümpiamängude finaalis Foto: SCANPIX

Rio olümpiamängude naiste tenniseturniiri finaalis alistas maailma 34. reket Monica Puig 6:3, 4:6, 6:1 maailma teise numbri Angelique Kerberi.

22-aastase Puigi võit oli võit oli ajalooliline tema kodumaa Puerto Rico jaoks, kuna tegemist oli riigi esimese olümpiamängude kuldmedaliga. Ka Puig ise polnud kunagi ühtegi suurturniiri võitnud, parimal juhul jõudis ta 2013. aasta Wimbledoni turniiril neljandasse ringi. Senise karjääri jooksul on Puigil kirjas vaid üks WTA-turniiri võit.

Pronksmedali võitis Rios Petra Kvitova, kes alistas 7:5, 2:6, 6:2 Madison Keysi.