Eesti korvpallikoondis kaotas viimastel sekunditel Ungarile

Ats Kuldkepp
Erik Keedus viskas Eesti korvpallikoondise kasuks 12 punkti.
Erik Keedus viskas Eesti korvpallikoondise kasuks 12 punkti. Foto: Raul Mee

Eesti korvpallikoondis kaotas Rumeenias peetaval kontrollturniiril 53:54 Ungarile ja lõpetas turniiri ühe võidu ja kahe kaotusega. Reedel kaotati samuti ühe punktiga 66:67 Rumeeniale ja eile oldi 73:72 üle Bulgaariast.

Punkt-punktis kulgenud mängus võitis Eesti esimese poolaja 29:28, kolmanda veerandaja järel oli seis 44:44 viigis. Ungari tagamängija Zoltan Perl teenis viigiseisul 53:53 neli sekundit enne lõppu kaks vabaviset ja realiseeris neist esimese. Teine läks aga mööda ja Tanel Kurbasel oli võimalus koos lõpusireeniga võit Eestile tuua, aga paarilt meetrilt sooritatud vise keeras rõngast välja.

Eesti resultatiivseimad olid 12 punktiga Erik Keedus ja Kristjan Kitsing, Ungarile tõi David Vojvoda 13 silma.

Järgmisel nädalal sõidab Eesti Küprosele, kus kohtutakse võõrustajate, Armeenia ja Katariga.