Häving: Leedu kaotas olümpia veerandfinaalis Austraaliale 26 punktiga

Patty Mills (vasakult) oja Paulius Jankunas
Patty Mills (vasakult) oja Paulius Jankunas Foto: SHANNON STAPLETON/REUTERS

Rio olümpiamängude korvpalliturniiri veerandfinaalid algasid tõelise hävitustööga, kui Austraalia purustas Leedu tervelt 26 punktiga – 90:64.

Austraalia dikteeris kohtumise käiku avavilest saadik, võites esimese veerandi 26:17 ning poolaja 48:30. Ka teine poolaeg jätkus Austraalia domineerimisel – kolmas veerandaeg võideti 22:13, neljanda veerandi suutis Leedu aga võita 21:20.

Leedu tegi kohtumise jooksul tervelt 17 pallikaotust. Austraalia tegi neid vaid üheksa. Suur vahe tuli sisse ka resultatiivsetes söötudes, mida austraallased jagasid 30, leedukad aga 14.

Mängu resultatiivseim oli 24 punktiga Patrick Mills, Aron Baynes lisas 16 silma. Austraalia poolelt paistis silma veel Matthew Dellavedova, kes kogus kokku 15 punkti. Leedu parimad olid 12 punkti visanud Antanas Kavaliauskas ning Mantas Kalnietis.

Leedu alistas alagrupis esmalt 82:76 võõrustajad brasiillased, kuid mängis seejuures peaaegu maha 29-punktilise poolajaedu. Teises kohtumises saadi 89:80 jagu Nigeeriast ja seejärel 81:73 ka Argentinast. Kui edasipääs oli juba kindlustatud, jäädi aga häbistava skooriga 59:109 alla Hispaaniale ning viimases alagrupimängus 81:90 ka Horvaatiale, mis andis B-alagrupis kolmanda koha.

Austraalia võitis A-alagrupis esmalt üllatavalt kindlalt 87:66 Prantsusmaad ning pani seejärel tulemusega 95:80 paika ka Serbia. Kolmandas voorus näidati hambaid USA-le, ehkki kaotati siiski 88:98. See jäi aga ka alagrupis Austraalia ainsaks kaotuseks, sest Hiinast oldi üle 93:68 ja Venetsueelast 81:56.