Võimas jooks: Rasmus Mägi sai Rios uue Eesti rekordiga kuuenda koha! (7)

Rasmus Mägi Rio olümpiafinaalis.
Rasmus Mägi Rio olümpiafinaalis. Foto: Hendrik Osula/Ekspress Meedia

Rasmus Mägi lõpetas Rio olümpiamängudel meeste 400 meetri tõkkejooksu finaali kuuenda kohaga ja püstitas uue Eesti rekordi ajaga 48,40. Olümpiavõitjaks tuli ameeriklane Kerron Clement ajaga 47,73, hõbeda võitis Boniface Mucheru Keeniast (47,78) ja pronksi Türgit esindav Yasmani Copello (47,92).

Eelmine Eesti rekord 48,54 oli samuti Mägi nimel ja joostud 2014. aastal Zürichis. Tänases olümpiafinaalis edestasid eestlast lisaks medalikolmikule veel iirlane Thomas Barr ja jamaicalane Annsert Whyte. Eestlase selja taha jäi Haron Koech Keeniast, olümpiastart läks untsu valestardi teinud puertoricolasel Javier Coulsonil.

Enne starti:

Täna esimesel rajal startiv Mägi jõudis finaali viimase, kaheksanda mehena. Eestlase aeg oli 48,64.

Parima ajaga jõudis finaali ameeriklane Kerron Clement, kes jooksis 48,26. Lisaks on Mägi vastasteks finaalis Jamaica mees Annsert Whyte (48,32), iirlane Thomas Barr (48,39), Puerto Rico jooksja Javier Culson (46,46), keenialane Haron Koech (48,49) ning türklane Yasmani Copello (48,61).

Mägi finaalipääs on Eesti spordi jaoks suur sündmus, sest viimati jõudis eestlasest jooksumees olümpia finaali 36 aastat tagasi, kui Enn Sellik sai Moskvas 10 000 meetri distantsil kaheksanda koha.