U16 korvpallurid alistasid kohamängus Kreeka

Silver Tabo
Karl Kristjan Karpin (fookuses).
Karl Kristjan Karpin (fookuses). Foto: basket.ee

U16 korvpalli vanuseklassi noormehed said A-divisjoni EMil Poolas Radomis täna oma esimese võidu, olles paremad Kreekast 65:59 (20:34). Seejuures kaotati samale vastasele alagrupis 43:60.

Eesti asus kohtumist juhtima ja võitis avaveerandi 13:12. Teisel veerandil õnnestus siiski Kreekal oma mängu peale suruda ning nende dikteerimisel kulges kogu veerandaeg, mistõttu kaotasime poolaja 20:34.

Seekord näitasid poisid aga suurt võidutahet, olles mängu eel selg-vastu-seina olukorras. Nii võideti kolmas veerandaeg 19:6 (suurem vahe tekkis lõpus peamiselt Joonas-Anton Jürgensteini ja Kerr Kriisa punktidest - toim) ning neljanda 26:19. Seega, mida edasi, seda resultatiivsemaks meie mäng muutus.

Kreeka võitis napilt laua 33:32, korvisöödud samuti Kreekale 17:16, ent pallikaotusi tegime meie 16 Kreeka 23 vastu. Kahepunktivisked Eestile 59 vs 39 protsenti, kolmesed see-eest Kreekale 39 vs 17 protsenti.

Eesti parimana tõi Kerr Kriisa tõi 14 punkti, Mikk Jurkatamm ja Hendrik Eelmäe lisasid 12 ning Henri Drell 11 silma.