Siim Kaasik

Rio olümpiamängude meeste jalgpalliturniiri finaal Brasiilia ja Saksamaa vahel lõppes dramaatilise penaltiseeriaga, kust väljus võitjana Brasiilia.

Brasiilia esimene olümpiakuld jalgpallis tuli pärast 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaega. Brasiilia asus küll kohtumist Neymari väravast mängu 27. minutil juhtima, kuid Saksamaa kapten Max Meyer viigistas mänguseisu 59. minutil.

Kuna lisaajal väravaid ei löödud, otsustati olümpiavõitja penaltitega. Sakslastest eksis ainsana viies lööja Nils Petersen, andes seega võimaluse Brasiilia suurimal staaril Neymaril oma riigile ajalooline olümpiavõit tuua. Klubijalgpalli Barcelonas mängiv ründetäht ei eksinud ning Brasiilia publik sai kergemat sorti lohutuse kaks aastat tagasi jalgpalli MMi poolfinaalis sakslastelt saadud 1:7 kaotuse eest.

Pronksmedalimatšis alistas Nigeeria 3:2 Hondurase.