Balta ja Mägi tulid Zürichi Teemantliiga etapil mõlemad neljandaks

Ksenija Balta
Ksenija Balta Foto: Tairo Lutter

Zürichi kergejõustiku Teemantliiga etapil tuli Ksenija Balta tulemusega 6.63 neljandale kohale. Võistluse võitis Rio olümpiamängude hõbemedalist Brittney Reese tulemusega 6.95. Teisele kohale tuli Ivana Španovic (6.93) ning kolmandale Darja Klišina (6.63).

Kuigi Balta parim katse oli Klišina omaga samaväärne, oli venelanna paremuselt teise katse pikkus 6.53, Baltal aga 6.52. Sealjuures katkestas Balta võistluse enne kahte viimast katset. Teemantliiga üldarvestuses võitis Španovic, Balta tuli 12 punktiga kuuendaks.

Rasmus Mägi lõpetas 400 meetri tõkkejooksu neljanda kohaga, kui jooksis välja aja 48,90. Esikohale tuli ameeriklasest olümpiavõitja Kerron Clement (48,72), teisele kohale Puerto Rico jooksja Javier Culson (48,79) ning kolmandale kohale Lõuna-Aafrika Vabariigi sportlane Louis Jacobus van Zyl (48,80). Teemantliiga hooaja lõpetas Mägi kaheksa punktiga neljandana. Võitis Clement.

Enne võistlust:

Kaks suve tagasi võitis Rasmus Mägi samal areenil 400 m tõkkejooksus Euroopa meistrivõistlustelt hõbemedali. Täna on stardis ka toona Euroopa tšempionks kroonitud Šveitsi esindaja Kariem Hussein. Mägi on tänavu jooksnud 48,40, Hussein 48,87. Parima hooaja tippmargiga tuleb täna rajale ameeriklane Kerron Clement, kes on saanud kirja 47,73. Konkurentsi pakuvad veel Thomas Barr (hooaja tippmark 47,97), Nicholas Bett (48,01), Javier Culson (48,46), Keisuke Nozawa (48,62) ja Boniface Muchheru Tumuti (47,78).

400 m tõkkejooks algab Eesti aja järgi kell 22.28.

Naiste kaugushüppes on Ksenija Baltal täna üheksa konkurenti. Hooaja tippmarkide võrdluses on Balta küll tagant poolt teise näitajaga, kuid eestlanna on tõestanud oma võimekust suures mängus kaasa rääkida. Alles möödunud laupäeval sai Balta Pariisi Teemantliiga etapil 6.79ga kolmanda koha.

Eestlannale pakuvad täna konkurentsi pea kõik maailma parimad: Tianna Bartoletta (hooaja tippmark 7.17), Brittney Reese (7.31), Sosthene Moguenara (7.16), Marina Bekh (6.93), Darja Klišina (6.84), Shara Proctor (6.80), Jazmin Sawyers (6.75), Ivana Španovic (7.08) ja Lorraine Ugen (6.80). Balta hooaja parim tulemus ongi Pariisis hüpatud 6.79.