Meeste võrkpallikoondis hoiab maailma edetabelis 38. kohta

Postimees Sport
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võrkpallimeeskonna peatreener Gheorghe Cretu.
Võrkpallimeeskonna peatreener Gheorghe Cretu. Foto: Joosep Martinson

Võrkpalli maailma edetabelis hoiab Eesti meeste koondis augusti seisuga 38. kohta. Naiste koondis asub 44. real.  Maailmas on üle kahesaja riigi või sellesarnase iseseisva moodustise ning FIVB punkte jagus meeste konkurentsis 136le. Arvesse läksid olümpiamängude (2016),  Maailmaliiga (2016), maailma karikavõistluste (2015) ja maailmameistrivõistluste (2014) raames näidatud tulemused, vahendab volley.ee.

Meestest on esikohal taas olümpiavõitjaks kroonitud Brasiilia, kuigi oli Rio turniiri käigus vahepeal lähedal  esikaheksast väljajäämisele. Teist kohta kaitses Poola, ehkki jäi olümpial esikümne lõppu. Kolmas edetabelis ja kolmas ka Rios oli kindel medalipretendent USA. Ootuspäraseks võib pidada Itaalia hõbemedalit Rios, aga neljandast kohast edetabelis see itaallasi ei tõstnud.  Neli aastat tagasi Londonis kulla võitnud ja Rios neljandaks vajunud Venemaa taandus kahe astme võrra, viiendaks.

Natuke üllatavalt kõrgele marssis nelja reipa sammuga  (12. kohalt kaheksandaks)  Kanada, kinnitades veelkord, et väärib ka tuleval aastal kaasalöömist Maailmaliiga kõrgeimas divisjonis, kus mängib tosin kõige tugevamat. Küll aga ei maksa ootamatuseks pidada Prantsusmaa (9.) ja Serbia (10.) tabeliseisu, ehkki prantslased on Euroopa  meistrid ja serblased Maailmaliiga võitjad. Enam-vähem võrdseid pole praegu enam kuus-seitse, vaid kümmekond meeskonda – lisaks nimetatutele Argentiina, Iraan ja ilmselt ajutiselt taandunud Saksamaa ja Kuuba.

Kõrgel 17. kohal paikneb Soome. Vaid üks rida madalamal  on Belgia, keda Eesti meeskond  mõni päev tagasi kaks korda võitis. Edasi tuleb juba suur  hulk enam-vähem võrdseid meeskondi, sealhulgas Holland (23.), Türgi (24.), Tšehhi (27.),Sloveenia (30.), Kreeka (35.) jmt. Ei või alahinnata  ka Eesti meeskonna peatset alagrupikaaslast Rumeeniat (71.). Rootsi on 77., Läti 94.

Naistest juhib maailma edetabelit Rio olümpiavõitja Hiina, esikuuikusse on end mahutanud ka USA, Serbia, Brasiilia, Venemaa ja Jaapan. Eesti naiste 44. koht peaks olema kõigi aegade kõrgeim.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles