Taaramäe sai Tallinna rattamaratonil teise koha, õed Luiged lõpetasid koos

Tallinna rattamaratoni start.
Tallinna rattamaratoni start. Foto: Andreas Martin Reili

Täna Kõrvemaal peetud 19. Tallinna rattamaratoni kiireim sportlane oli Caspar Austa, kes lõpetas 47 km distantsi ajaga 1:38.17. Teisena veeres üle finišijoone Rein Taaramäe, kelle kaotus Austale oli kuus sekundit. Kolmandaks tuli Erki Pütsep, kelle lõpuajaks fikseeriti 1:43.57. Parim naine Iiris Õunmaa läbis trassi ajaga 1:56.11 ning lõpetas üldprotokollis 39. kohal.

Caspar Austa sõnul oli rada kiire ja tänu maha sadanud vihmale porine. «Minu suurim eesmärk oli saada 13 kilomeetril olnud vahefiniśi võit, mis ka õnnestus. Olime selleks hetkeks viiese pundiga teistel eest ära saanud. Kuna Taaramäe tegi tempot, siis hakkasid mingil hetkel kõik ühekaupa maha jääma. Olime temaga mõlemad suhteliselt n-ö punases, midagi juurde panna oleks olnud väga raske,» ütles Austa.

XXL-sõidu 76 km distantsil oli parim mees Kristjan Randma, kes läbis trassi ajaga 2:52.57. Robi Niit jõudis finiśisse teisena ajaga 2:53.02 ning Tarmo Ennok kolmandana ajaga 2:58.20.

Kokku registreerus 76 km trassile 135,47 km maratoni distantsile 366 ja noorte- ning matkasõidule 145 ratturit. Lastesõitudel lustis 56 spordisõpra.

Noorte- ja matkasõidu võitis M14-klassis sõitnud Maik Salla ajaga 43 minutit ja 54 sekundit, parim neiu oli N12-klassis võistelnud ja üldjärjestuses seitsmendaks jäänud Elisabeth Ebras ajaga 45 minutit 38 sekundit.

Eesti jooksumaratonikolmikud Leila, Liina, Lily Luik tegid kaasa noorte- ja matkasõidus ning lõpetasid vastavalt 74., 75. ja 76. kohal. Esimesed kaks said kirja aja 1:04.35,0 ja kolmas 1:04.35,1.