Trepijooksja Egle Uljas tahab tõusta maailmas esikuuikusse

:

10. septembril Tšehhis maailma trepijooksude sarja kuuluval Run-Up Olomouc trepijooksul, mis on ühtlasi Tšehhi meistrivõistlusteks, kolmanda koha saanud Egle Uljas üritab tõusta maailma trepijooksu edetabelis esikuuikusse.

Tšehhis pidid võistlejad jooksma nii kvalifikatsioonis kui finaalis, mõlemal korral 18 korrust ehk 420 trepiastet. Kvalifikatsioonis sai Uljas 51 naise konkurentsis kirja teise tulemuse 2.35,16 «Natuke pingutasin üle esimese jooksuga, kuid kahjuks ei teadnud, mis tasemega on tegemist ning kui kiirelt tuleb joosta, et finaali jõuda. Seetõttu oli mul kindlasti finaalis ka tunduvalt raskem joosta,» ütles Uljas ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Finaali pääses kvalifikatsiooni põhjal kaheksa kiiremat naist.

Pärast esimest jooksu oli Uljas küll omadega läbi, kuid finaali lõpus tundis endas jõudu võidelda lõpuni ning sellega kindlustada endale esikolmiku koht. Finaalis kärpis ta oma tulemust võrreldes kvalifikatsiooniga üle sekundi, saades ajaks 2.34,12.

Sama sekundi sisse mahtus peale Uljase veel kolm võistlejat, kusjuures neljandat kohta edestas Uljas vaid 5 sajandikuga. Trepijooksu võitis tšehhitar Lenka Sabikova ajaga 2.13,75. Teise koha sai tema kaasmaalanna Zuzana Krchova 2.17,16-ga. Mõlemad on maailma punktiarvestuse edetabelis vastavalt teine ja kolmas naine.

«Olen tulemuse üle siiski väga õnnelik, sest võistlusega sai teenitud ka üpris korralik punktisumma. Loodan märtsi kuuks tõusta vähemalt kuue parema hulka maailmas,» seadis Uljas omale eesmärgi. Juunis igal nädalal võisteldes kerkis ta maailma edetabelis 30. kohalt 12. kohale. Järgmise aasta märtsiks loodab Uljas jõuda esikuuikusse.

Maailmameistrivõistlustele kvalifitseerimiseks on aga vaja jõuda koguni kolme parema hulka, et tagada automaatne kvalifitseerimine. «Selleks, et head rankingut hoida peab võistlema eelkõige 80-120-160-200 punkte andvatel võistlustel. Õnneks neid veel on,» lausus Uljas.