Kevin Korjuse (vasakul) möödumine Robert Kubicast.
Kevin Korjuse (vasakul) möödumine Robert Kubicast. Foto: Ekraanitõmmis videost

Kevin Korjus sai Spa ringrajal peetud Renault Sport Trophy sarja viiendal etapil PRO-klassis sõidus kolmanda koha. Teiste seas jäi eestlase selja taha endine vormel-1 sõitja Robert Kubica.

Korjus startis seitsmendalt kohalt ja tõusis avakurviga neljandaks. Teise ringi alguses möödus Korjus pika Kemmeli sirge lõpus Kubicast ja lükkas poolaka neljandaks. Korjus hoidis poodiumikohta sõidu lõpuni ning lõpetaski kolmandana, kaotades sõidu võitnud Pieter Schothorstile lõpuks 11,062 sekundiga. Kubica kaotas eestlasele lõpujoonel 1,7 sekundiga. Võidu pärast heitlesid lõpuni vennad Schothorstid, finišijoonel edestas Pieter Steijni vaid 0,49 sekundiga.

Laupäevases kestvussõidus startis Korjus meeskonnakaaslane Philippe Haezebrouck 10. kohalt ja kaotas stardiga veelgi kohti, kuid pääses tänu sellele avakurvis toimunud avariist, mis jättis raja äärde koguni neli autot. Korjus võttis poole sõidu pealt auto üle kaheksandal kohal ja tuli üle lõpujoone kuuendana, kuid paar konkurenti said sõidu järel karistada ning seega läks Korjusele ja Haezebrouckile lõpuks kirja neljas koht. Kolmas koht ehk poodium jäi vaid 2,5 sekundi kaugusele.

Renault Sport Trophy sarja hooaja viimane etapp peetakse 22. ja 23. oktoobril Portugalis Estorili ringrajal. PRO-klassis kerkis Korjus 86 punktiga teiseks, möödudes täna katkestanud Davide Fumanellist, kuid liider Pieter Schothorst on kogunud 116 punkti ehk eestlasest juba 30 punkti kaugusel. Endurance-arvestuses on Korjus enne viimast etappi 67 punktiga kolmas, liider on 82 punktiga rootslane Fredrik Blomstedt, kellega eestlane hooaja alguses autot jagas.