Siim Kaasik

Jäähoki maailma karikaturniiri finaalis kohtuvad Kanada ja Euroopa koondmeeskond. Viimane sai põnevas kohtumises lisaajal jagu Rootsist 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0).

Rootsi läks kohtumist küll 28-aastase Nicklas Bäckströmi väravast teisel kolmandikul juhtima, kuid slovakk Marián Gáborík viigistas mänguseisu. Kolmandal kolmandikul haaras eduseisu Euroopa, sel korral viskas värava teine slovakk Tomáš Tatar. Viis minutit enne matši lõppu õnnestus Ottawa Senatorsi kaptenil Erik Karlssonil mäng 2:2 viigistada.

Matši sangariks tõusis Tatar, kes viskas oma teise värava lisaaja neljandal minutil. Euroopa koondis tegi kokku 31 pealeviset, Rootsi aga 39. Kahe võiduni peetav finaalseeria Euroopa ja Kanada vahel algab teisipäeval.