Murdmaajooksu Eesti meistriks krooniti Ivanov ja Kukk

Tartu Jooksumaratoni Ketneri toitlustuspunkt.
Pildil Kaisa Kukk.
Tartu Jooksumaratoni Ketneri toitlustuspunkt. Pildil Kaisa Kukk. Foto: Margus Ansu / Postimees

Pärnumaal Jõulumäel täna toimunud murdmaajooksu Eesti karikavõistluste raames selgitati välja pika krossijooksu Eesti meistrid, kelleks osutusid Ivar Ivanov Võru kergejõustikuklubist Lõunalõvi ja Kaisa Kukk klubist Treeningpartner.

Meeste 12 km starti asus 12 jooksjat. Läbida tuli kuus kahe km pikkust ringi, mis sisaldas nii tõuse kui laskumisi. Väga head minekut näitas kaks nädalat tagasi parima eestlasena Berliini maratonil 71. koha ajaga 2:28.35 saanud Ivanov.  Kui esimesel ringil vedas võistlust Ülari Kais, siis teise ringi alguses läks Ivanov ette ja kolmanda alguses jooksis eest ära. Finišis edestas ta teisena lõpetanud Dmitri Aristovit enam kui minutiga.

Naiste 8 km stardijoonele asus samuti 12 jooksjat. Eesti meistritiitli võitis Kaisa Kukk, kellele endalegi osutus võit üllatuseks. «Tegemist oli juba hooajavälise võistlusega. Lisaks on mul jalg varba juurest poolenisti põletikus, kuid pehme peal kannatasin kuidagi ära. Kaks ringi juhtis Kaidi Kivioja. Tegime rajal koostööd. Viimasel ringil tuli hakata tempot tõstma, sest teised hakkasid tagant lähenema. Suutsin Kaidil eest ära minna, siis tekkis vahe sisse,» kirjeldas Kukk võistluse käiku ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Lõpuks kaotas Kivioja talle ligi poole minutiga.