Eesti triatleetide duelli võitis Hawaii Ironmanil Marko Albert

Ats Kuldkepp
Marko Albert.
Marko Albert. Foto: Darryl Carey

Legendaarsel Hawaii Ironmani täispikal triatlonil oli Eesti sportlastest parim Marko Albert, kes sai 14. koha. Kirill Kotšegarov sai 22. koha.

Võitis maailmarekordiomanik Jan Frodeno (Saksamaa), kes läbis 3.8 km ujumist, 180 km rattasõitu ja 42,195 km jooksu ajaga 8:06.30. Sakslased said kolmikvõidu: teiseks tuli Sebastian Kienle (+3.32) ja kolmandaks Patrick Lange (+4.44).

Pärast ujumist viiendat ja rattasõitu 11. kohta hoidnud Alberti kaotus oli finišis Frodenole 21.50. Kotšegarov jäi sakslasele alla 31 ja poole minutiga.

Alberti parim tulemus Hawaii Ironmanilt on 2011. aastal saadud 13. koht, Kotšegarov kuulsat võistlust varem lõpetanud polnud.