Tartu alistas Pärnu, Rapla sai tugeva teise poolaja toel jagu Rakverest

Siim Kaasik

Eesti korvpalli meistriliigas alistas Rapla Avis 90:67 Rakvere Tarva. Võidurõõmu maitses ka Tartu Ülikool, kes alistas Pärnu Sadama.

Tarvas alustas kohtumist Rapla spordihoones hästi ning võitis avaveerandi 24:17. Rapla suutis poolajaks siiski 42:37 juhtima minna. Otsustav äraminek tehti kolmandal veerandajal, mille Rapla võitis koguni 31:15.

Rapla eest tegi hea mängu Thomas van der Mars, kes viskas 25 mänguminutiga 21 silma ning võttis 12 lauapalli. Martin Paasoja sai kirja 14 silma ja kuus korvisöötu, Indrek Kajupank panustas meeskonna võitu 13 punkti. Rakvere resultatiivseim oli Mario Paiste, visates 12 punkti.

Teises tänases meistriliiga kohtumises võitis Tartu 81:68 koduväljakul mänginud Pärnut. Kui avaveerandi suutis Pärnu võita, siis edasi kulges mäng tartlaste dikteerimisel. Koguni viis Tartu mängijat viskas 13 punkti või enam. Resultatiivseim oli Dominykas Milka, kes lisaks 17 punktile võttis maha ka 14 lauapalli. Teine Tartu leegionär Mandell Thomas sai kirja 16 silma ja kaheksa korvisöötu.

Pärnu parim oli 20 punkti visanud Vaidotas Volkus, endise koduklubi vastu mänginud Saimon Sutt viskas kodulinna meeskonna korvi kaheksa punkti.

Tabel: 1. TTÜ 4/4 (mängust/võitu), 2. Tartu Ülikool 2/2, 3. Valga-Valka 2/2, 4. Rapla 4/3, 5. Rakvere 3/1, 6. Pärnu 3/1, 7. Audentes 2/0, 8. TLÜ/Kalev 3/0,  9. Kalev/Cramo 3/0.