Marko Kilp sai Liberecis 11. ja Andreas Veerpalu 14. koha

Andreas Veerpalu
Andreas Veerpalu Foto: Saundland

X Euroopa noorte taliolümpiafestivalil Liberecis oli täna kavas neidude ja noormeeste sprint klassikalises tehnikas.

Kvalifikatsioonist said edasi kõik eestlased. Poolfinaali jõudsid meie sportlastest Kristiina Haikara ja Marko Kilp, kuid kahjuks finaalis seekord meie suusatajad esindatud polnud, kirjutab EOK.

Neidudest Kristiina Haikara saavutas 12.koha ja Keidy Kütt 26.koha, võistluse kaksikvõit läks rootslannadele. Noormeestest sai Marko Kilp 11.koha, Andreas Veerpalu 14. ja Gunnar Kruus 30.koha. Võistluse võitis soomlane Cristoffer Lindvall.

Väga tubli sõidu tegi meie mäesuusataja Tõnis Luik, kes lõpetas raskel rajal suurslaalomi 30. kohaga, 101-st startijast jõudis finišisse 65 sportlast. Võistluse võitis norrakas Henrik Kristoffersen.

Tubli võistluse tegi lumelauakrossis ka meie lumelaudur Siim Paalo, kes kahjuks teise sõidu finišihüppes kukkus ning jäi 24.kohale.

Laskesuusatamises olid täna kavas neidude 10 km ja noormeeste 12,5 km individuaal distantsid. Eestlaste parima tulemuse sai Grete Gaim, kes saavutas 18. koha aeg: 42:24,6 (1+1+0+1), Johanna Talihärm oli 57., aeg: 48:16,3 (3+2+3+3) ning Marju Meema 63. aeg: 51:34,9 (2+3+1+5). Võistluse võit läks Saksamaale Laura Dahlmeierile, aeg: 36:43,6 (0+1+0+1).

Noormeestest  oli meie parim Grigori Gorlovitš, kes sai 41.koha aeg: 47:32,2 (0+3+1+2), Rene Zahkna oli 58. aeg:  49,31,0 (3+0+2+3) ja Johan Talihärm 67. aeg: 51:53,0 (3+3+4+3). Noormeeste võitja oli samuti sakslane Matthias Dorfer, aeg: 38:48,8 (1+1+0+0).

Kahevõistluse individuaalstardis olid eestlastest Rauno Loit ja Karl Mustjõgi. Treeningul näidatud ilusaid hüppeid ei õnnestunud kahjuks võistlusel korrata ja 27. kohalt murdmaa 7,5 km distantsi  alustanud Rauno Loit 27.na ka lõpetas. Karl Mustjõgi tõusis hüpete järel 38. kohalt murdmaa distantsil 37.ks.

Iluuisutamises on eilse noormeeste lühikava järel Samuel Koppel 17.kohal. Vabakava sõidetakse homme, 16.veebruaril.